Po úvodní čtvrtině základní části druhé ligy západ jsou hokejisté Junioru Mělník na sedmém místě tabulky, se čtyřbodovým náskokem na Roudnici nad Labem, která už drží devátou příčku nezaručující play off.

„Mohu být spokojen pouze se získaným počtem bodů (16). Předvedená hra některých hráčů neodpovídá požadavkům druhé ligy. Čekali jsme, zda u nich nastane nějaké zlepšení, ale tato soutěž je už pro ně stropem. Musíme vybudovat i silný druhý útok, aby vše neleželo na Romanu Kalovi,“ zhodnotil první část soutěže trenér Petr Brdička.

V odehraných zápasech Junioři bojovali s nevyrovnaností vlastních výkonů a zejména s relativně slabšími celky se často herně trápili. „Proti slabším se nám hraje hůř,“ potvrdil Brdičkův asistent Luboš Svoboda. Oba trenéři mohou být naopak spokojeni s fungující spoluprácí s prvoligovou Mladou Boleslaví, odkud přicházejí pravidelně posily na střídavý start.

Úvodní odvety základní části Mělničtí začnou nedělním domácím zápasem s osmým Sokolovem, na jehož ledě v úvodu podlehli 2:1. „Soupeř je už podle pohledu na tabulku na stejné úrovni jako my. Očekávám proto vyrovnaný a zajímavý zápas, jako tomu bylo hned v úvodním kole. Na ledě soupeře jsme tehdy dali o jednu šanci méně,“ vrátil se v čase Luboš Svoboda.

Po delší době způsobené zlomeným prstem se do mělnické sestavy vrátí útočník Karel Vach, letní posila z Liberce. Během prvních jedenácti zápasů se zranění nevyhnula ani dalším. „Milana Cafourka nepustily několik zápasů na led natažené vazy v koleni, kvůli zánětu v rameni absentoval David Kalivoda. Honza Kotěšovský přišel při tréninku o zuby a ze zápasu měl silně nastřelenou nohu, takže začal trénovat až ve středu a v neděli ještě hrát nebude. Jinak ale nastoupíme komplet,“ popsal nejcitelnější ztráty dosavadního průběhu rozjeté sezony trenér Svoboda.

Úvodní buly nedělního utkání padne na zimním stadionu v Mělníku v 17 hodin.