Junior patří k favoritům celé soutěže, do sezony však mužstvo kolem zkušeného beka Václava Drábka nevstoupilo zrovna optimálně. Tým získal z úvodních dvou utkání pouze dva body, o posledním víkendu Mělník padl s Černošicemi (4:5). Teď má výběr od soutoku šanci nepříliš povedený start odčinit, výhra v derby by byla výrazným impulsem.

Nováček z Neratovic je ale posílený o výhru nad PZ Kladno, Buldoky proti Junioru navíc požene plný dům. „Každému soupeři se hraje lépe před vyprodanou arénou. Neratovické hráče poženou diváci hodně dopředu, ale máme zkušené mužstvo a neměli bychom se z toho zbláznit. Každopádně se na utkání těšíme, takové střetnutí nehrajete každý den,“ pokračuje kouč Mělníka Jan Boháček.

I neratovický trenér Martin Chabada vnímá střetnutí jako hodně prestižní: „Zápas s Juniorem je pro nás obrovská výzva. Je to dlouholetý účastník krajské ligy, který vhodně doplňuje kádr a má dobrého brankáře. Budeme muset klidnit emoce, abychom to odehráli bez nějakých potyček a šarvátek a hodně napoví už začátek zápasu.“ 

Neratovický klub kromě perné přípravy na ledě piluje i organizační věci. „Žádný zásadní problém neevidujeme. Máme sice více starostí, já osobně kolem zápasu lítám od pátku, ale vše bude tak, jak má být. Pravdou ale je, že jsme raději posílili počet lidí z pořadatelské služby,“ poodhaluje přípravu na očekávaný souboj Vladimír Parusnikov, sekretář Buldoků. Čtvrteční utkání začíná na stadionu v Neratovicích v 18.30.