„Dnes už musíme bodovat,“ přál si před sobotním utkáním 2. hokejové ligy bývalý hráč Junioru, dnes ve službách Kobry Václav Pazourek. Jeho přání ale nebylo vyslyšeno.

Hosté z Mělníka od začátku nenechali nikoho na pochybách, že hodlají přerušit více než dvouměsíční bodový půst na soupeřových kluzištích. Výhrou 5:2 Pražanům i s úroky splatili remízu z prvního vzájemného zápasu sezony.

Domácí Kobra měla ze soupeře respekt. Vycházela ze soustředěné obrany a hráči se snažili o rychlé brejky. To se jim v úvodu první třetiny ještě dařilo.
Navíc šli rychle do vedení, do kterého je vybídl mělnický obránce Cafourek. Při vlastní přesilovce přesně „namazal“ do jízdy Knotkovi, který pak prostřelil Houdka.

V prostřední části už měli hosté znatelnou převahu, ale střelecky se jim nedařilo.

V závěrečném dějství nápor Junior gradoval. Hrálo se prakticky na jednu branku a domácí gólman musel čelit spršce střel.
Štěstím pro něho bylo, že hostující muška byla značně vychýlená, jinak mohlo být gólů mnohem víc.

V závěru utkání se střelecky prosadil i třetí útok. Po návratu do sestavy se dařilo Liborovi Stinkovi, který jeden gól dal a na druhý přihrál Noskovi.
V posledním domácím utkání v letošním roce Mělník zítra od 18 hodin přivítá na svém ledě páté Klatovy.

Ohlas mělnického trenéra Petra Brdičky přinášíme na straně středočeského sportu.

Kobra Praha - Junior Mělník 2:5

Branky: 4. Knotek, 29. Pazourek - 27. Příhoda, 34. Kalivoda, 45. Urban, 55. Stinka, 57. Nosek. Rozhodčí: Smitka. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:3. Junior: Houdek (Vokurka) – Pešek, Krejčí, M. Kala, Cafourek, Dobiáš (Nový) - Kalivoda, R. Kala, Buriánek – Příhoda, Urban, Vach – Nosek, Stinka, David. Trenéři: Petr Brdička, Luboš Svoboda.