I když Mladoboleslavský tým přijel do Mělníka na utkání krajské ligy mužů posílen hned pěti extraligovými juniory, domů si odvezl doslova debakl. „Od ještě většího přídělu uchránilo mladoboleslavské hokejisty to, že jsme po deváté brance zvolnili do exhibičního tempa a zbytek utkání jsme dohrávali v pohodě a spíše s parádičkami pro diváky," hodnotil utkání Viktor Šebík z HC Junioru Mělník.

První branku vstřelila první lajna. Druhá trefa přišla od modré čáry od Michala Prejzy, který po přihrávce Tomáše Havla a Davida Šubrta prostřelil soupeře. Potom ještě zvýšil Tomáš Havel. Soupeře to ale nezlomilo a hned po padesáti vteřinách snížili. A hosté dál odolávali mělnickému nátlaku. Ke konci první periody ale uspěl Jan Vernek a po zemi procpal puk na Pavla Kašáka, který zvýšil skóre pro domácí.
Ve druhé třetině viděli diváci na mělnickém zimním stadionu podobnou hru jako v první části hry. Skóre se měnilo až při mělnické přesilovce, kdy se trefil Jan Vernek. Šestá branka padla stejně v přesilovce od Tomáše Havla. Na sedm gólů zvýšili po chybě boleslavské obrany. A osmý zářez přidal Pavel Kašák. Do konce druhé třetiny Boleslav snížila na 8:2.

Od začátku třetí třetiny se diváci dožadovali deseti gólů, domácí už ale zdaleka nehráli naplno. Situace zbytečně přehrávali a pro oko diváka šperkovali dobré gólové šance dalšími přihrávkami na gól do prázdné branky. „Do hry se dostali i původní náhradníci a svoji premiéru v týmu mužů si tak odbyl další dorostenec Šesták. Brankář Jan Vokurka měl najednou více práce a v prvních pěti minutách třetí třetiny čelil dvakrát samostatnému úniku soupeřova útočníka. V obou případech byl ale na místě," uvedl Šebík.

Poslední brance Mělníka předcházela možná nejhezčí akce zápasu. David Kratochvíl se prokličkoval před branku. Tím na sebe navázal pozornost gólmana i všech přítomných bránicích hráčů Boleslavi. Poté parádní zadovkou našel úplně volného Tomáše Havla, který neměl problém trefit odkrytou klec.

Domácí zvítězili jasně a zaslouženě. Boleslav tentokrát nebyla silným soupeřem. V příštím kole jedou Mělničtí do Velkých Popovic a to bude zřejmě mnohem těžší zápas. Utkání se hraje v sobotu 8. října od 18 hodin.

Junior Mělník – Mladá Boleslav B 9:4

(4:1, 4:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. Šubrt (T. Havel, Příhoda), 9. Prejza (T. Havel, Šubrt), 11. T. Havel (Šubrt), 19. Kašák (Vernek), 24. Vernek (Krejsa, Kašák), 26. T. Havel (Vernek, Příhoda), 30. Novák (Krejsa), 35. Kašák (Vernek), 46. T. Havel (Kratochvíl, Pokorný) – 12. J. Protivný (Budín, M. Protivný), 36. Hanzal, 52. Škoda (Petržílka, Rovný), 53. Ficek (Vajsejtl). Vyloučení: 1-7, Využití: 3-0, V oslabení: 0-0. Diváci: 260. Rozhodčí: Kedra – Holec, Kovačík.
HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) – Prejza, Cicvárek, Novák, Kotek, Kubica, Krejsa, Pokorný, Šesták, T. Havel, D. Havel, Příhoda, Šubrt, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran.