Méně soupeřů, menší domácí hřiště, méně času na přípravu. S tím vším se v letošní sezoně srovnávají po pádu z krajské ligy hokejisté Kralup. V krajské soutěži tak zatím nenaplňují své představy o rychlém návratu. Ve čtyřech zápasech totiž získali pouze polovinu možných bodů, když porazili Spartak Příbram a Tatran Sedlčany a prohráli s Žabonosy a Zlonicemi. „Určitě to není start podle našich představ, ty jsou úplně jiné," potvrzuje hlavní trenér Tomáš Hamara.

Co je podle vás příčinou toho, že máte z dosavadních zápasů jen padesátiprocentní úspěšnost?
Projevuje se především oprava zimního stadionu, kvůli které jsme začali trénovat až ve druhé polovině září a prakticky jen týden či dva před soutěží. A naše výsledky tomu odpovídají.

Projevuje se už alespoň nyní po měsíci na ledě změna k lepšímu?
Zatím ji moc neregistruji, ale věřím, že přijde.

Připomeňte, jaké cíle jste si vlastně vytyčili před sezonou?
Naše cíle a ambice jsou jednoznačné – postoupit a vrátit se co nejdříve zpátky do krajské ligy, ze které jsme loni vypadli. To je náš jediný cíl, nic jiného pro nás momentálně nepřipadá v úvahu.

Co konkrétně stojí za tím, že se vám nedaří podle představ?
Největší problém máme s koncovkou a také s hrou v obraně.

Na tom se určitě snažíte pracovat?
Ano, momentálně na tom pracujeme každý trénink. Chybí ale samozřejměi fyzička. Tu rovněž doháníme, ale na všechno je málo času. Navíc máme mladé mužstvo bez nějakých mazáků, které musí trénovat, tím vyzrát a pak dosáhnout výsledků. Bez tréninku to zkrátka nejde.

I když led nic nenahradí, nepomohla vám s fyzičkou ani „suchá" příprava?
Ta proběhla, měli jsme po dva měsíce tréninky třikrát týdně. Jenže pak nastala dvou a půl měsíční pauza, takže to vyznělo do ztracena.

Kdybyste měl porovnat obě soutěže, je ta současná velkým výkonnostním poklesem proti krajské lize?
Zatím jsme sehráli čtyři zápasy a z toho lze těžko usuzovat. Každopádně úroveň Žabonos, které asi budou naším největším soupeřem v boji o postup a proti nám hrály parádní hokej (kralupská porážka 4:2), je určitě srovnatelná s týmy hrajícími krajský přebor. Další tři mužstva hodně bojovala a hokejově tam taková kvalita není. I kdyži v jejich řadách se najdou kluci, kteří hráli i druhou ligu, ale už nejsou nejmladší a neubruslí to.

Úrovni soutěže určitě nepřidá celkem jen osm účastníků, že…
Stoprocentně, těch zápasů je málo, což je pro nás další motivací, aby jedinou věcí, která nás zajímá, bylo vrátit se co možná nejdříve a nejlépe hned letos zpět.

Kompletní rozhovor v sobotním tištěném vydání Mělnického deníku: Věří si kralupský kouč ještě na postup? Může v případě potřeby sáhnout do juniorky? Na které tahouny v mužstvu nejvíce spoléhá? A spatřuje pro tým už nějaký přínos v příchodu legendárního Martina Procházky do klubového vedení?