Zatímco v Příbrami tým vyhrál, přestože k utkání cestoval s pouhými deseti hráči, o týden později ztratil na domácím ledě dobře rozehraný zápas s béčkem Mladé Boleslavi pěti góly inkasovanými během několika minut prostřední třetiny. Výsledkem je tak po šesti odehraných kolech průběžná sedmá příčka.

„Jak jsme zatím spokojeni? Padesát na padesát. I když jsme ve středu tabulky, tak naše výkony jsou hodně nevyrovnané," nepřekvapují slova trenéra Rostislava Příhonského, který souhlasí s tím, že tým v letošní sezoně nedokáže udržet standard z vydařeného utkání i v tom následujícím. „Po loňské úspěšné sezoně si někteří hráči zřejmě mysleli, že to letos bude snazší, a jsou překvapení, že se na nás soupeři více připravují."

Mělnickou „houpačku" asi nejlépe vystihují už zmíněná dvěposlední kola. Do Příbrami jel tým kvůli řadě absencí, které tentokrát nebylo možné nahradit ani juniory, pouze v deseti. Na ledě ovšem předvedl soustředěný výkon, podle trenéra dost možná nejlepší v sezoně. „Kluci hráli chytře a k ničemu soupeře nepustili," pochvaloval si mělnický kouč.

Stejný scénář prakticky pokračoval i v sobotním zápase s béčkem Mladé Boleslavi. Ale pouze v jeho první polovině. Poté přišel během krátkého časového úseku málo vídaný obrat hostí z 1:3 na 6:3. „Někdy se to tak stane. A nejen nám, ale třeba i v extralize,"vrátil se Rostislav Příhonský k letos druhému nevydařenému vystoupení před domácími diváky.

Má přitom poměrně jasno, co bylo jeho příčinou. „Nedodrželi jsme, co jsme si řekli. Opět se nám nedařilo věnovat na sto procent obrannéčinnosti. Právě tam máme největší mezery. Není to jen o hře obránců,ale celého týmu. V zápasech jsme jinak schopní střílet čtyři pět gólů, ale je nutné to ohlídat i dozadu," má recept kouč a věří, že tým už v sobotu v Popovicích ukáže svou lepší tvář a na stejném místě třeba i zopakuje loňské vítězství dosažené po velkém boji.