Mělnický zimní stadion je do odvolání uzavřen, členové Junioru tak museli najít útočiště jinde. Kompletní mládežnické kategorie klubu tak bude v nejbližších týdnech možné vídat na fotbalových hřištích, ať už na Podolí, či v Hoříně, nebo v parku.

„Věříme, že letní příprava proběhne bez větších komplikací,“ shodl se tým trenérů mládeže HC Junior po středeční schůzce. Přestože od pondělí bude možný organizovaný trénink s účastí až stovky osob, hodlají na soutoku nadále dodržovat doporučené hygienické postupy.

„Tréninkové skupiny budou rozděleny s ohledem na co nejmenší počet hráčů na jednotlivé trenéry. Podle doporučení Českého svazu ledního hokeje nejsou hráči povinni při tréninku nosit roušku nebo šátek přes ústa a nos, trenéři však ano,“ informovali mělničtí kouči.

Pouze s individuální přípravou zatím pokračují hráči týmu dospělých. Po dohodě s vedením klubu bude u mužstva pokračovat trenér Libor Stinka. „S klukama se sejdu kolem 18. května, řekneme si nějaké informace a letní příprava začne okolo 25. května,“ nastínil. Už dříve se nechal slyšet, že pokud zůstane, dozná kádr jen minimum změn. Doufám, že nikdo z hráčů končit nebude. Tým je hodně kvalitní a není potřeba do něj příliš zasahovat.“

V Neratovicích bude od pondělí rušno přímo na ledové ploše zimního stadionu, kam se chystají naděje Buldoků. „Od příštího týdne pojedou tréninky na ledě ve stejném režimu jako v sezoně. Samozřejmě s tím rozdílem, že rodiče přivezou své děti na zimák už oblečené. Máme v plánu postupně dohnat tréninkové manko,“ reagoval na dotaz manažer komunikace HC Buldoci David Vlk.