Pražský klub se s novým provozovatel stadionu nedohodl na prodloužení nájemní smlouvy. Mistr republiky a čtvrtý nejlepší tým posledního ročníku Ligy mistryň tak čeká stěhování.

„Bohužel je to tak,“ potvrdil manažer Slavie Jiří Němec. „Ještě jsme učinili poslední pokus přes radu Středočeského kraje, ale zatím nemáme žádnou pozitivní odezvu, a tak v nejbližších dnech začneme jednat s provozovateli víceúčelové sportovní haly ve Slaném.“

Změna domácí adresy zástupce sešívaných mrzí.

„Je to smutné po tom všem, jakou pozitivní reklamu dělala Slavia Kralupům a středočeskému regionu a jaké podniky se díky Slavii v Kralupech uskutečnily. Ani všechno toto pro nového provozovatele nic neznamená, a tak nám nezbývá nic jiného, než hledat nové působiště,“ posteskl si Jiří Němec.

Tým se vzhledem k vytíženosti haly v pražském Edenu zřejmě uchýlí do Slaného.

„Město Slaný je vstřícné podobnému hnutí. Poskytlo nám už minulosti azyl pro pořádání dvou kol Ligy mistryň a například i národní tým žen je tam velice častým hostem,“ dodal Jiří Němec.

Vladimír Lánský, jednatel Kralupské sportovní, která je z pověření radnice od loňského roku provozovatelem zimního stadionu, neprodloužení smlouvy vysvětluje opakovaným nedodržením platebních podmínek ze strany klubu.

„V předešlých letech, kdy bylo provozovatelem město, neplatili za ledy v určeném termínu. Přestože jsme je k tomu po našem nástupu vyzvali, tak se jejich platební morálka nezměnila. Proto jsme smlouvu na dobu určitou, která skončila v polovině dubna, neprodloužili. I když jejich tým má jistou sportovní úroveň, tak takhle přece nemůže zimní stadion fungovat,“ uvedl Vladimír Lánský.

Na vyklizení kralupské šatny Slavia dostala čas do konce června…