Svěřenci trenéra Josefa Zajíce se potřebují po třech jednoznačných porážkách chytit, jenže jejich sobotní soupeř (začátek v 17 hodin) rozjel sezonu na výbornou. Poděbrady jsou po čtyřech kolech na druhém místě tabulky za suverénní Čáslaví. V domácím prostředí si nový tým ex-mělnického trenéra Boháčka hodlá pozici upevnit.

Hosté se budou muset vyvarovat opakování řady chyb, které v minulém utkání s Benešovem vedly až k dvouciferné porážce. „Budeme muset zapracovat na založení útoku a přechodu přes střední pásmo. Všichni musíme zvýšit nasazení, přidat více bojovnosti, obětavosti, rychleji přistupovat k hráčům a nevypustit jedinou vteřinu na ledě. V útočné třetině musíme zjednodušit naší hru a vytvářet větší tlak do branky,“ popsal řadu námětů na zlepšení kapitán Tomáš Prášek.

V rozhovoru pro klubový web připustil, že start do kvalitnější soutěže není pro mužstvo vůbec jednoduchý. „Hráči v KHL jsou na daleko vyšší úrovni. Spousta by mohla v klidu hrát druhou možná i první ligu. Proto je potřeba hrát zodpovědně, nedávat soupeři prostor a porvat se o každý metr,“ nabádá.

Nelehký boj o rozšíření zatím velmi skromného zisku jediného bodu čeká také neratovické Buldoky. V sobotu od 18 hodin nastoupí ve Velkých Popovicích. Tamní kozlové patřili v nedávné minulosti mezi top celky soutěže.

V aktuálním ročníku se jim sice nevede podle představ a mají na kontě jen o dva body víc než Chabadova družina. Že ale dokáže být nepříjemným soupeřem, prokázal Slavoj i v minulém kole. V Mělníku držel ještě čtyři minuty před koncem nerozhodný výsledek, aby nakonec prohrál 3:5.

Největší šanci na body jsou předem přisuzovány Mělníku. Junior se v sobotu od 17 hodin představí v roli lídra skupiny na ledě tradičního rivala – boleslavského béčka. Bruslaři patří s vyrovnanou bilancí dvou výher a porážek mezi týmy, v jejichž zápasech padá nejvíc gólů. S útočně naladěným Juniorem by tomu nemělo být jinak. Výjezd do sousedního okresu, ať už po vlastní ose, či v autobuse s hráči, by měl stát za to.