Získali dva body na zimní stadionu ve Velkých Popovicích. Se stejným týmem už odehráli i utkání play-off v loňské sezoně. A dopadlo to stejně. Samostatné nájezdy vyzněly lépe pro Mělnické a ti pak díky tomu postoupili do finále.

Do sobotního utkání Mělník vstoupil spíše vlažně. Dokázal ale hru v polovině první třetiny významně pozvednout. „Prvních deset minut byly Velké Popovice lepší. Potom se naše hra zvedla a my je začali hodně tlačit. Měli jsme dokonce i pár gólových šancí. Poslední třetinu jsme se ale začali bát o výsledek. Zbytečně jsme zalezli dozadu a začali dělat chyby v obraně," zhodnotil průběh zápasu hlavní kouč Junioru Mělník Jan Boháček.

O vítězství rozhodl nakonec kapitán David Šubrt svým druhým nájezdem. „Horko těžko jsme to nakonec dotáhli do samostatných nájezdů. V těch už se nám ale dlouhodobě daří, takže jsme nakonec vyhráli. Doufám, že nám ta forma na nájezdy vydrží ještě dlouho," dodal Boháček.

Trenér Boháček zapojil do kádru A týmu i staršího dorostence Tomáše Cicvárka. A vyplatilo se. Třetí branka Mělnických padla právě z jeho hokejky. Cicvárek odehrál za chlapské mužstvo už sedm zápasů. Dva v loňské sezoně a v té letošní nastoupil zatím v každém zápase. Rozhovor s Tomášem Cicvárkem přineseme v dalších dnech.

Velké Popovice – Junior Mělník 4:5 SN

(1:1, 1:3, 2:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Moravec (Chochola), 28. Honc (Vacek), 43. Honc (Rejna), 51. Vacek (Medřický) – 15. Kratochvíl (Vernek, Pokorný), 22. Kašák (Vernek), 33. Cicvárek (T. Havel, Příhoda), 34. T. Havel (Příhoda), rozhodující nájezd Šubrt.
Mělník: Vokurka (Šrámek) – Prejza, Cicvárek, Novák, Kotek, Kubica, Pokorný, T. Havel, D. Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran.