Nevídanou kanonádu předvedli fotbalisté Vysoké na hřišti Bělé. Po vyrovnaném průběhu, kdy měli míč častěji na kopačkách domácí, se ale střelecky prosadili pohyblivější hráči Vysoké.

„Domácí byli více u míče. Vše se u nich točí kolem Vrabce, který dokáže tvrdě a přesně vystřelit. Směrem dozadu je to ale s nimi o poznání horší,“ poznamenal hostující trenér Václav Řízek.

Jeho slova potvrdil úvodním gólem Martin Skopka, který na konci 18. minuty sebral na půlce míč a po nevídaném sólu, kdy se proháčkoval přes tři protihráče, s přehledem rozvlnil domácí síť. Ještě do poločasu přidal druhý gól hostů René Finkous, když nohou nasměroval míč po rohovém kopu Vavreka do branky.

Hosté, kteří k utkání nastoupili bez bratrů Tichých, Sankota a Štolby, měli i další šance (T. Skopka, Kuzmeniuk), ale střelecky už vyšli naprázdno.

Také ve druhém dějství dělali pohyblivější hráči Vysoké domácím obráncům velké starosti. Po deseti minutách se zmocnil míče znovu Tomáš Skopka, bez problémů prošel do pokutového území Bělé a zkušeně prostřelil domácího gólmana potřetí.

Domácí si žádnou vyloženou šanci nevytvořili. Velké nebezpečí pro Finkousovu branku znamenaly pouze standardky, které zahrával převážně Vrabec. Jeho střelecké schopnosti potvrzuje fakt, že ze šesti střel z trestných kopů mířily všechny na branku. Tam však kraloval J. Finkous. To nejlepší na konec, řekl si útočník René Finkous. Minutu před koncem ho vyslal přesnou přihrávkou za obranu Martin Skopka a Finkous překrásným lobem uzavřel gólový účet zápasu.

„Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany a snažili jsme se o rychlý přechod do útoku. To se nám v neděli dařilo. Domácí v poli špatní nebyli, ale obrana je jejich slabinou. Jsem rád, že jsme takto odčinili domácí porážku s Dolním Bousovem z minulého kola,“ zdůraznil Václav Řízek.

 

Branky: 26. a 89. R. Finkous, 18. M. Skopka, 55. T. Skopka. Rozhodčí: Rybka. Vysoká: J. Finkous – Hlaváček – Merz, Nový, Fidrant – D. Řízek, Vavrek (70. Štauber), Kuzmeniuk, M. Skopka – R. Finkous, T. Skopka (82. Tott)