Proč spoléhat na poslední domácí utkání, když se dal postup oslavit symbolicky na ledě největšího soupeře? Přesně tak se v sobotu zařídili hokejisté mělnického Junioru, kteří poslední krok k jistotě prvenství v krajské soutěži udělali výhrou 3:1 v Sedlčanech.

Po ní mezi nimi a také v hloučku nejvěrnějších fanoušků vypuklo nefalšované veselí. A že šlo o postup z nejnižší třídy? Komu by to vadilo…

Mělničtí se netajili touhou po postupu od samého začátku sezony. Razítko „splněno“ přinesla výhra s pořadovým číslem třináct, a pak že je třináctka nešťastné číslo.

Kurz krajská liga nabrali svěřenci hrajícího kouče Tomáše Fialy hned v úvodní třetině, kdy se z bezprostřední blízkosti trefil jeho jmenovec Vojtěch Fiala.
Po přestávce jim sice trochu sebral vítr z plachet vyrovnávající gól domácích z přesilovky, ale jen na chvíli.

Šubrt na konci třetiny lehce zakončil bleskovou akci svých spoluhráčů a hosté znovu vedli. Tentokrát už nadobro. Třetí gól z hole Vojtěcha Fialy už byl bonusem navíc.

A pak už to přišlo. Tři, dva, jedna… Konec! Na brankáře Vokurku naskákal zbytek mužstva, z publika se ozývalo: Mistři! Mistři! Právě se svými příznivci se hokejisté podělili o radost hned poté. I když na ledovou plochu domácí pořadatelé diváky vpustit odmítli.

Oslavy nebraly konce – při odchodu hráčů z ledu, v šatně, v autobuse cestou zpátky. A pokračovat budou především v rámci sobotního domácího utkání s HC Kladno 88. A je co slavit. Vždyť ještě před rokem se v Mělníku dospělý hokej vůbec nehrál a od podzimu už bude válčit v nejvyšší krajské soutěži…

Rozhovor s autorem dvou mělnických gólů Vojtěchem Fialou v pondělním tištěném vydání Mělnického deníku!

ARCHIV VŠECH DOSUD ZVĚŘEJNĚNÝCH VIDEÍ