Vyšší bodový zisk nastřádaný v základní části sice nestaví Junior ani HK do rolí nějakých výrazných favoritů, ovšem zajistil oběma jednu ne nepodstatnou výhodu.

K prvnímu a případnému třetímu utkání série hrané na dvě vítězství nastoupí na domácím ledě. Mělník se po úspěšně zvládnutém derby představí svým fanouškům znovu už ve středu od 19 hodin. V Kralupech začne boj o postup do další fáze ve stejný den v tradičním čase – 18:15.

„Doufám, že nastoupíme v kompletní sestavě a odehrajeme kvalitní utkání. Nesmíme moc přemýšlet nad tím, že je to play-off a hrát jako celou sezonu doma. Aktivně, rychle a jednoduše. V tom je asi naše síla,“ říkal o startu play-off trenér Kralup Dušan Sikela po těsně prohrané „generálce“ v Mělníku.

V rámci základní části na sebe soupeři z předkola narazili vždy jen jednou. Kralupští těsně před Vánoci vyplenili domovinu kozlů v poměru 8:3, Junioru v polovině prosince stačilo pět doma vstřelených branek pouze na bod, poslední slovo měli v prodloužení přestřelky Rytíři.

K odvetám pojedou hokejisté pod Blaník, respektive do města na Labi hned v sobotu.