Do utkání proti Vlašimi vstoupili hráči Mělníka dobře. „Už ve třetí minutě jsme si svoji aktivitou vynutili dvojnásobnou přesilovku a tu jsme dokázali využít. Kapitán David Šubrt našel přihrávkou od zadního mantinelu dobře najetého Příhodu a ten přesnou střelou po zemi na zadní tyč otevřel skóre utkání," uvedl k první úspěšné akci duelu Viktor Šebík z HC Junioru Mělník.

Domácí se do svého soupeře snažili zakousnout a moc prostoru na kreativitu mu nedopřávali. „Vlašim dobře bránila a tak se naši hráči do výrazných brankových příležitostí nedostali. Vlašimi se podařilo vyrovnat z ojedinělé akce," uvedl Šebík. Po vyrovnávací brance se hosté osmělili a začali zaměstnávat Vokurku v domácí brance. Pár vteřin po začátku druhé třetiny musel vytáhnout vynikající zákrok, před nímž zůstal v těsné blízkosti zapomenutý soupeřův útočník. Hosté ve třetí třetině ke konci duelu hráli bez brankáře a Mělníku zle zatápěli. Vysvobození pro domácí mohl zařídit Příhoda, jehož střela od modré trefila pouze tyč prázdné branky. Lépe se vedlo deset vteřin před koncem Tomáši Havlovi, který se po Vernekově chytrém řešení trefil přesně z poloviny hřiště upravil skóre na konečných 5:3.

Vlašim byla nepříjemným soupeřem, Vokurka měl možná až nečekaně mnoho práce. Zápas se musel divákům líbit, i když jeho vývoj v závěru brnkal divákům na nervy.

HC Junior Mělník – Spartak Vlašim 5:3

Třetiny: 2:1, 0:0, 3:2
Branky a nahrávky: 4. Příhoda (Šubrt), 17. Kotek (Příhoda), 42. Šícha (Novotný), 47. Chvátal (Novotný, Pokorný), 60. T. Havel (Vernek) – 10. Kočí (Veselý, Martin Kakos), 53. Jaeger (Martin Kakos), Matějka (Kucharčík, Kakos Michal).
Mělník: Vokurka (Šrámek) – Prejza, Chvátal, Novák, Kotek, Kubica, Nesládek, Pokorný, T.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Šícha, Vernek, Kratochvíl, Novotný.