Poslední kapka zřejmě přetekla po nedělní porážce v Trutnově, čtvrté ze čtyř zápasů v novém roce. Mělník se propadl do horší poloviny tabulky II. ligy západ a už ve dnes by mohlo být po případném nezdaru s Řisuty ještě hůř. V klubu se nelichotivou situací zabývali na úterní schůzi výboru. Bezprostředně po jejím skončení odpovídal Mělnickému deníku manažer VRATISLAV DAVID.

Jak vnímáte současnou kritiku?

Kritika fanoušků není příjemná, ale která kritika je. S většinou příspěvků se zabýváme i souhlasíme. Bohužel je ale celá řadu názorů, se kterými nemůžeme souhlasit vůbec. O nás jako vedení tak úplně nejde. Když si ale uvědomíte, co dá za problém sehnat hráče a finanční krytí soutěže, když vám vypadnou i přes různé sliby zastupitelů finanční prostředky z radnice, to je asi rarita soutěže. Horší důsledky má neoprávněná kritika některých rádoby hokejových odborníků na psychiku hráčů.

S výsledky mužstva ale určitě nemůže panovat spokojenost.

Jednoznačně jsme nespokojeni. Tým byl sestaven tak, aby dobře reprezentoval klub a v pohodě se pohyboval kolem šestého místa, a to i při vědomí vyrovnanosti všech klubů v soutěži. Kádr byl tvořen z hráčů minulé sezony a doplněn několika velmi kvalitními hokejisty se zkušenostmi z vyšších soutěží. V loňském kádru tyto zkušenosti měl v podstatě jen Martin Příhoda. V současné době je tým v křeči, produkuje množství individuálních chyb, které vznikají z nedostatečné koncentrace na utkání. Vytratila se bojovnost a verva, s jakou tým nastupoval do soutěže. Hráči prostě začali spoléhat, že to tam bude padat samo. Bohužel forma odešla i některým letním posilám a ani kapitán neplní v pravém slova smyslu svou funkci.

Dá se to tedy nazvat přímo krizí?

Nenazýval bych to krizí, i když je to velmi nepříjemná situace. A to nejen z hlediska sportovního, ale i z hlediska zabezpečení sezony po finanční stránce. Nebyla nám poskytnuta dohodnutá finanční dotace ze strany města. S ohledem na možné sponzory pro příští sezonu jsme museli vyvinout nemalé úsilí na zabezpečení hladkého průběhu letošní sezony. Doufáme, že minimálně současné sponzory udržíme a budou na rozdíl od slibů mělnického zastupitelstva své slovo držet.

Je situace tak vážná, že je reálné se obávat o účast v play-off?

Variantu neúčasti v play–off si vůbec nepřipouštíme. To by pak byla krize.

Jaké nejbližší kroky vedení klubu chystá?

Byli bychom špatnými manažery, kdybychom neanalyzovali situaci v mužstvu a nehledali způsob řešení. Proto se dnes (v úterý) večer před zítřejším utkáním s Řisuty sešlo vedení s trenéry. V nejbližší možné době se přesvědčíte, že nám není situace v týmu lhostejná.

Jak pevná je pozice trenérů a některých hráčů?

Trenéři, ale ani hráči nemají své místo jisté.

Blíží se konec přestupního termínu. Sáhnete k posílení týmu?

Vzhledem k našim finančním možnostem je téměř vyloučen nákup nějakého hráče, ale budeme se snažit některé naše hráče vyměnit a tím vhodně posílit.

Poraďte vedení HC Junior, jak z nelichotivé situace. Zapojte se níže do diskuse!