Čekali jste tak suverénní nástup do sezony?
Samozřejmě, že ne, protože soupeři, kteří nás na úvod čekali, byli silní. Ale dobře jsme přes léto potrénovali a daří se nám. Vlastně jsme navázali na konec loňské sezony a jedeme stále na vítězné vlně.

Co podle vás stojí za aktuálně sedmibodovým náskokem na soupeře?
Myslím, že soupeře přehráváme vyrovnaností jednotlivých pětek, dobrým bruslením a také tím, že zatím proměňujeme šance.

Musíte už třeba krotit v kabině u hráčů nějakou postupovou euforii?
Pořád je ještě začátek sezony. Sice se nám pár zápasů povedlo, ale o postupu se určitě nebavíme. Jdeme spíš zápas od zápasu.

V sobotu vás čeká derby v Kralupech. Už před sezonou jste říkal, že to pro vás bude zápas jako každý jiný. Platí to stále?
Derby je samozřejmě derby. My jsme první, oni naopak poslední. Uvidíme, jaký to nakonec bude zápas. Doufám, že budeme pokračovat ve vítězné sérii a nedáme soupeři čuchnout. Ale stát se může cokoli.

I ze své kariéry určitě víte, že zápasy prvního s posledním mívají svá specifika…
Je důležité, abychom to nepodcenili, aby hráči nechtěli jen střílet góly a naplňovat vlastní ambice. Musíme hrát týmově jako doposud. Jen tak můžeme vyhrát. Pokud bude hrát každý jen na sebe, to je cesta do pekla.

Právě na to, že byste je mohli podcenit, v Kralupech tak trochu sázejí. Hrozí to tedy?
Myslím, že ne.

Zatím poslední vzájemný zápas v Kralupech jste s tehdy sestupujícím celkem prohráli. Asi nebudete chtít něco podobného opakovat, že?
Určitě ne, budeme chtít vyhrát. Nechceme skončit naši vítěznou sérii a už určitě ne s Kralupy.

Týden poté vás pak čeká repríza loňského finále proti Rakovníku. To bude asi jiná káva, že?
Vyrovnané zápasy se samozřejmě hrají daleko lépe, než když jste jasným favoritem. Lépe se na ně vyhecujete. Ale odehrát musíme všechna utkání a ve všech chceme hrát na vítězství.

Naposledy jste museli nuceně střídat brankáře Vokurku. Je ohrožen jeho start v Kralupech?
Zatím to vypadá, že Vokurka chytat nebude. Máme ale další dva kvalitní gólmany, kteří, myslím, místo po něm bez problémů zaujmou.

I když mluvíte o týmovém výkonu, tak z něj v předešlých zápasech obvykle vyčníval i nějaký ten individuální – naposledy Vernek, týden předtím junior Novotný. To vás musí těšit…
Hlavně je skvělé, že nevyčnívá jediný hráč, ale každý zápas jiný a také jiná pětka. Takže spokojenost.

Celkově asi v mužstvu panuje pozitivní atmosféra, že?
Snažíme se udržovat takovou náladu, aby se každý těšil do kabiny a hokej ho bavil. Myslím, že je to vidět i při zápasech.