Nedohráno pro inzultaci rozhodčího! Tak neslavně skončilo sobotní domácí utkání hokejistů Kralup, kteří proti Velkým Popovicím nastupovali s odhodláním poprat se o mizivou šanci na play-off, případně, a to se jevilo jako více pravděpodobné, se alespoň důstojně rozloučit se sezonou.

Nakonec se nepodařilo ani jedno. Osmé Žabonosy si podle předpokladů pohlídaly svou účast ve vyřazovací části výhrou nad Zlonicemi, takže Kralupským by ani plný bodový zisk nepomohl. Možná i proto došlo v závěru utkání k neomluvitelnému zkratu jednotlivce.

Necelé tři minuty před koncem řádné hrací doby se obránce Kotěšovský rozjel směrem k hlavnímu rozhodčímu Pokornému, kterého poté fyzicky napadl.

Ihned po incidentu zápas skončil. Práci s ním bude mít hokejový svaz a domácí klub nemine přísné potrestání.

Co obránce s druholigovými zkušenostmi tolik vytočilo, že neudržel nervy na uzdě? „Neúmyslně se srazil s jedním z čárových rozhodčích a následně dostal trest,“ popsal předseda domácího klubu Petr Drobný pomyslnou poslední kapku v poháru trpělivosti.

Už předtím totiž sudí svými verdikty domácí několikrát popudil. Třeba když ve druhé části vyloučil do konce utkání za nesportovní chování Hávu, reklamujícího vyhozené rameno po jednom ze soubojů.

„Rozhodčí nebyl po celý průběh zápasu nestranný a jednoznačně poškozoval svými výroky náš tým, k tomu přidával značnou dávku arogance při komunikaci,“ dodal Petr Drobný.

Jinak se hrál celkem dramatický zápas. Na jeho začátku Kralupané přečkali bez úhony první oslabení, ale paradoxně inkasovali při první přesilovce. Ve vyrovnané hře se pak střídaly šance na obou stranách. Výsledkem ale po závaru před brankou pohnuli i podruhé hosté – 0:2.

Kontaktního gólu se domácí dočkali hned v úvodu prostředního dějství. Střelu Jarkovského nadvakrát dorazil Martin Novák. Výsledek 1:2 vydržel do druhé sirény také proto, že útočník hostů netrefil zblízka zívající bránu. Třetí dvacetiminutovka slibovala drama, ale jak nakonec dopadne, netušil nikdo.

S přibývajícím časem se hra přiostřovala. Jednu z přesilovek Popovičtí přetavili ve třetí branku. Chvíli nato se za sekání pod sprchy předčasně poroučel i Brindzej. Když chtěl rozhodčí udělit trest Kotěšovskému, se zlou se potázal…

Kralupy – V. Popovice 1:3, nedohráno
Branky:
22. M. Novák – 9. Netopilík, 19. Bílek, 51. Lucker. Rozhodčí: Pokorný. Vyloučení: 14:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Třetiny: 0:2, 1:0, 0:1. Kralupy: Kresta – Špelda, Eliáš, Jankovský, Kotěšovský, Šilhavecký, J. Novák, Hošek, Brindzej, M. Novák, Šarše, Justa, Schlixbier, Hořák, Háva, Jarkovský, Culek, Kolc.

Rozhovor s kralupským trenérem Petrem Vyskočilem si přečtěte ZDE.