Mělník – M. Boleslav B 6:5 po sn

Domácí se do soupeře pokusili od začátku zakousnout, jejich útočným snahám ale chyběla finální přihrávka a lepší pohyb. V oslabení se po pravém křídle přes Nováka protáhl Rovný a překonal Vokurku blafákem na vzdálenější tyč – 0:1. V jedenácté minutě se prosadil hráč, kterému to přáli snad úplně všichni, Jan Vernek. V situaci jeden na jednoho nevymýšlel nic složitého a okolo nohou bránícího hráče vyslal na Plíškovu branku jedovatou střelu, kterou zastavila až branková síť – 1:1. Netrvalo to ale dlouho a hosté šli opět do vedení. Ve zbytku první třetiny vypadali domácí poměrně bezradně, nedařilo se jim vymyslet nic nebezpečného.

Střídání Verneka

Od začátku druhé třetiny se do mělnické branky postavil J. Šrámek. Vokurka se již v civilu a s nepříjemně nastřeleným kolenem odbelhal jen na tribunu za mělnickou střídačkou. V polovině druhé třetiny odešel do kabiny také Vernek. Původní záměr, že odehraje první třetinu, byl tedy o polovinu překonán. Přece jen je znát chybějící kondice. Svým výkonem Honza ale ukázal, že hokej rozhodně nezapomněl a že pro mělnický tým je důležitým hráčem.
Mělničtí si v kabině o druhé přestávce zřejmě lokli živé vody, protože do poslední části hry vstoupili jako uragán. V polovině třetiny ale prošla do domácí sítě nenápadná střela (podruhé v utkání skórovala Boleslav při oslabení) a bylo opět vyrovnáno – 5:5. Ke slovu tak musely přijít letos poprvé samostatné nájezdy. V první sérii se prosadil jenom mělnický Havel, ve druhé odpověděl na boleslavskou branku gólem také Příhoda. Ve třetí sérii vychytal Rovného Šrámek a zpečetil tak zisk dvou bodů pro Mělník.

Samostatné nájezdy

Utkání nenabídlo příliš hokejové krásy. První dvě třetiny brnkali domácí hráči na nervy fanouškům, skvělým obratem během prvních pěti minut poslední části hry se ale dostali do hry. Vyrovnání hostů a finální zisk dvou bodů po nájezdech je asi spravedlivým obrazem dnešního utkání. „Jsme na začátku sezóny, je to ještě takové syrové a musí si to trochu sednout. Vzhledem k průběhu a vývoji zápasu jsme nakonec se dvěma body spokojeni," řekl Drašnar, vedoucí mužstva Junior Mělník.

VIKTOR ŠEBÍK