Kralupy v premiérovém utkání letošní baráže nastoupí na ledě soupeře, který je označován za největšího favorita celé série. Kladno totiž ani omylem nepatřilo k nejhorším týmům v krajské lize, bodově se nevešlo ani do poslední čtyřky. Doplatilo však na systém ligy, který do baráže posílá poslední dva celky z obou skupin a „pézetka“ měla o bod méně, než Králův Dvůr.

„Asi je to tak, Kladno je ze všech čtyř týmů největší favorit, čeká se, že baráž zvládle nejlépe. Jde o tým plný mladých a dravých kluků, kteří před nedávnou reorganizací působili v první lize juniorů,“ je si vědom kvality prvního protivníka kralupský asistent trenéra Jiří Exner.

Kralupy jdou naopak do bojů o postup jako vyzyvatel z nižší soutěže, celek z Mělnicka prošel krajskou soutěží společně se Sedlčany naprosto suverénně. Teď je cíl jasný – zvládnout i baráž a vybojovat si vysněný postup. Modrobílá parta kolem šikovného forwarda Jakuba Kaprála a zkušeného obránce Dušana Sikely zkrátka nic jiného nebere.

„Věříme si a jsme připravení na to, abychom se o krajskou ligu vážně poprali,“ říká odhodlaně znovu trenér Jiří Exner.HK bude sázet především na domácí prostředí, tým z kralupského stadionu udělal během základní části nedobytnou tvrz, na svém ledě padl pouze jednou. Jenže k postupu budou zapotřebí i body zvenku a jakýkoliv zisk by v Kladně výrazně pomohl. I psychicky.

Baráže se kromě Kralup a PZ Kladna účastní ještě výše zmíněné Sedlčany a Kutná Hora. Každý mančaft odehraje šest zápasů, poslední kolo proběhne 11. března. Kralupy se doma představí celkem třikrát, poprvé tuto neděli. Napíše kralupský hokej další úspěšnou kapitolu a opráší zašlou slávu?

Rozpis baráže - HK Kralupy

23. února 2018 (19.15) PZ Kladno – HK Kralupy
25. února 2018 (15.15) HK Kralupy – Sršni Kutná Hora
2. března 2018 (18.15) HK Kralupy – Tatran Sedlčany
4. března 2018 (17.00) Tatran Sedlčany – HK Kralupy
9. března 2018 (19.30) Sršni Kutná Hora – HK Kralupy
11. března 2018 (15.15) HK Kralupy – PZ Kladno