Než se Pražané stačili na domácím ledě rozkoukat, prohrávali gólem Chamráda a hosté začali na ledě excelovat. Výsledkem bylo jasné vítězství v poměru 1:7. A to ještě v samém závěru neproměnil Jakeš trestné střílení.

Před utkáním panovaly v mělnické kabině jisté obavy z úzkého kluziště. Nakonec se na něm hostům hrálo vcelku dobře. Určitě pomohl i rychle vstřelený úvodní gól. „Průběh celé první třetiny jsme kontrolovali. Vytvořili jsme si šancí na dva zápasy, ale opět bez úspěšné koncovky,“ poznamenal trenér Petr Brdička.

Stejný obrázek hry podle jeho slov přinesla i druhá část, ve které Mělničtí zvýšili Buriánkem na 2:0. „Zde se nejspíš lámal chleba, když domácí jeli sami na Vokurku, ale ten zachránil. Těžko říct, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby domácí snížili,“ přemítal mělnický kouč.

V závěrečné třetině už bylo jen otázkou času, kdy to tam začne hostujícímu týmu padat. Domácí postupem času zcela odpadli a hosty může mrzet snad jen to, že brankář Vokurka přišel deset minut před koncem po gólu Nováka o čisté konto. „Vyhrát s nulou je vždy lepší a je to i povzbuzení pro gólmana. Jinak jsme s vítězstvím i předvedenou hrou spokojeni. Už se těšíme na sobotní domácí utkání s Benešovem,“ uzavřel Petr Brdička.

Kobra Praha – Junior Mělník 1:7

Branky: 49. Novák (Culka) – 2. Chamrád (Jakeš), 24. Buriánek (R. Kala, Kalivoda), 47. Příhoda (Vach), 49. Jakeš (Chamrád, M. Kala), 52. David (Příhoda), 57. R. Kala (Krejčí), 60. David (Vach). Třetiny: 0:1, 0:1, 1:5. HC Junior: Vokurka – Vrzal, Krejčí, Boháček, M. Kala, Klaban, Kašák, Drbohlav, Novák – Kalivoda, R. Kala, Buriánek – Ambroz, Jakeš, Chamrád – Příhoda, David, Vach – Nosek, Freisler.

Jaromír Hejna