Junior do utkání vstoupil vlažně. Soupeř byl aktivnější, rychle napadal a už ve čtvrté minutě šel do vedení – samostatný únik zakončil úspěšně Vodička. Mělník na vedoucí gól odpověděl rychle, po dvou minutách vyrovnal David Havel.

Od té doby začali být hosté nebezpečnějším týmem a ještě v první třetině přišly dvě zasloužené odměny. Nejprve poslal Junior do vedení povedeným blafákem David Šubrt a těsně před první sirénou propálil domácího brankáře od modré čáry Michael Krejsa.

Prostřední dvacetiminutovka probíhala v podobném duchu, Mělník si dvoubrankové vedení v pohodě hlídal. Navíc udeřil v polovině zápasu znovu – David Kratochvíl trochu překvapivě na konci svého střídání napřáhl z velké dálky, puk si našel cestu mezi betony Černého a zajel do branky.I na začátku poslední části Mělník exceloval, díky trefám Šubrta a Příhody vedl už 6:1 a zdálo se být hotovo. Jenže opak se stal pravdou a Junior musel ještě v samotném závěru pořádně zabrat. Druhý gól soupeře totiž obstaral zblízka nikým nehlídaný Vacek a za moment se po závaru před Vokurkou prosadil také Prokš. To ovšem nebylo ze strany Dvoru vše, Verner snížil minutu před koncem na 6:4.

Domácí následně odvolali brankáře, navíc byl vyloučený mělnický Kašák. Pátou branku ale Králův Dvůr nevstřelil, Junior si dvougólový rozdíl zodpovědně udržel.

„Sestavu na Mělník jsme lepili, jak jen to bylo možné, nakonec jsme hráli na tři kompletní útoky. Hosté měli velkou ofenzivní sílu, technicky velmi šikovné hráče, náš výkon nebyl ideální. Chtěli jsme odehrát důstojně alespoň třetí třetinu. Na celkový zvrat už ovšem nebyly síly,“ zhodnotil zápas domácí Šnaidauf.

Mělník si po posledním zápase připsal už třinácté vítězství v sezoně a je stále první. Další utkání Junior odehraje tento čtvrtek, kdy v dohrávce vyzve na svém ledě PZ Kladno (19.00).

Výsledky 18. kola

HC Příbram - Neratovice 6:7 pp.,

Králův Dvůr - Mělník 4:6,

Rakovník - Černošice 9:3,

PZ Kladno - Lev Slaný 11:1,

Kutná Hora - Vlašim 2:5,

Velké Popovice - Čáslav 3:4,

Benešov - Poděbrady 8:5,

Žabonosy - Mladá Boleslav B 0:3.