Organizátoři akce rozdělili všechny děti na dva tábory. Do většího patřily ty, které se na bruslích dokázaly bez cizí pomoci udržet, druhou skupinku tvořily nejmenší děti, bruslící na ledě vůbec poprvé. Ty mohly využít kromě „branek“ rodičů a dalších pomocníků, i z řad aktivních hokejových dorostenců místního klubu.

Kdo ovšem čekal, že se „zkušenější“ skupinka pustí do hokejových dovedností, byl na omylu. Veškeré dění na ledě, které probíhalo zhruba hodinu, se událo vyloženě v rámci her. Děti například musely během daného časového úseku posbírat vysypanou kupu míčků, na řadu následně přišla hra na honěnou, kdy se všichni špunti museli dostat přes nástrahu v podobě chycení dospělých trenérů. Na vše navíc dohlížel lev Ťuk, na kterém nejmenší bruslaři mohli oči nechat. Na závěr nechybělo ani přetahování se lanem a povinná společná fotografie.

„Hodně mě to tady baví. Nejvíce se mi líbilo být na ledě a bruslit,“ řekl na konci celé akce teprve čtyřletý Páťa z Neratovic. 

Kromě zástupců svazu se akce z řad dospělých zúčastnili například hokejista a trenér mládeže Václav Drábek či šéf neratovického hokeje Martin Chabada, který byl na akci Týden hokeje pozván svazem. Jenom tito dva borci odehráli v nejvyšších dvou českých soutěžích přes tisíc utkání (1092) a i oni si dění na ledě vyloženě užívali.

„Víte, mě práce s dětmi prostě naplňuje. Hokejista na konci kariéry si ani nemůže přát nic lepšího, než někoho učit bruslit. Na loňský nábor nám přišlo pouze šestnáct dětí a to jsme už nechtěli. Jezdilo se tedy po školách, udělala se spousta práce. A jsem rád, že to k něčemu bylo, účast byla více než dvojnásobná. Hezké gesto udělal i Martin Chabada, který přijel de facto od konkurence,“ netajil spokojenost právě Václav Drábek.

Za úspěšný považovali nábor v Mělníku i reprezentanti svazu, kteří Deníku odpověděli na dotaz, zda se nábor třeba na severu Čech, kde je koncentrace profesionálních klubů mnohem větší (Litvínov, Chomutov, Litoměřice, Ústí nad Labem), od toho mělnického liší: „Na začátku roku je dětí vždy nejvíce a tady nebyla výjimka. Co se týče celého systému, průběh akce je vždy víceméně stejný, ať jde o jakékoliv místo. Není to tak, že když je někde více klubů, probíhá dění jinak.“

TEĎ ZBÝVÁ DOUFAT

Kluby po takových akcích počítají, kolik v nadcházejících měsících zaregistrují dětí, které pohyb na ledě chytl. Těžit ze všeho mohou nejen hokejové oddíly, ale i ty krasobruslařské.

„Je fakt, že až teď se ukáže skutečná pravda. Když se do klubu zapojí deset dětí z celé padesátky, bude to paráda,“ krotí euforii Václav Drábek.

Ať tak či onak, klub nábor zvládl, led byl plný veselých dětí. A to na Mělnicku zdaleka není vše, v neděli se Týden hokeje přesune do Kralup, kde začíná v 10.00. Na videa z Týdne hokeje v Mělníku se můžete podívat níže.