Mělník / Neuběhla ani minuta sobotního druholigového utkání a domácí Mělník s favorizovaným Táborem prohrával. Matušík obkroužil kolečko kolem nedůsledného Boháčka a lehce překonal bezmocného brankáře Houdka. Domácí obránce mohl svou chybu napravit ve čtvrté minutě, ale jeho střela pouze rozezvučela tyč Kučerovy branky.

Hosté byli celou první třetinu jasně lepším družstvem a ukazovali, že jejich umístění v horních patrech tabulky není náhodné. Mělničané jim to svoji hrou hodně usnadnili. Domácí hráči jako by byli předem smířeni s porážkou, nedůsledně bránili, vázla kombinace a většinou byli o krok za soupeřem.
A právě nedůslednost byla na začátku druhé branky. Hostující Matušík celkem lehce prošel podél mantinelu a pro Krätzera už nebyl problém zasunout puk podruhé za Houdkova záda. Domácí pak měli v závěru třetiny výhodu čtyřminutové přesilovky, ale do vážnější šance se nedostali.

Ve vyrovnané druhé třetině diváci mnoho šancí neviděli. Domácí se snažili, ale nevěděli si radu s výborným napadáním hostů, kteří neprodyšně uzavřeli svou modrou čáru. Domácí se tak snažili dostat do útočné třetiny nastřelovanými puky, ale na efektu to nepřidalo. Navíc se domácí hráči jen těžko dostávali ke střelbě a bez té se jen těžko vyhrává.

V podobném duchu začala i závěrečná třetina. Hokejovější hosté přidali rozhodující třetí gól. Matušík našel na útočné modré zcela volného našlápnutého Kräutzera, který bezpečně prostřelil domácího gólmana.

Jestli mohou být domácí trenéři alespoň s něčím spokojeni, pak je to určitě hra nově složeného útoku mladíků Chamrád – Tondr - Chochola, kteří se také postarali o čestný úspěch domácích.

Chamrád vybojoval za hostující brankou puk, přesnou přihrávkou našel před brankou zcela volného Chocholu, který vstřelil první druholigovou branku v dresu Junioru.

Minutu a půl před koncem odvolali domácí trenéři brankáře a nasadili do pole šestého hráče, ale gólově, ač k tomu nebylo daleko, se domácí hráči neprosadili. Naopak vteřinu před koncem přidal čtvrtý gól střelecky disponovaný Krätzer, který v oslabení dojel vyhozený puk a zkompletoval hattrick. Vítězství hostů bylo zcela zasloužené, domácí na zvrat v utkání neměli.

Junior Mělník – HC Tábor 1:4

Branky: 58. Chochola (Chamrád) - 1. Matušík, 15. Krätzer (Matušík), 52. Krätzer (Voříšek, Matušík), 60. Krätzer. Rozhodčí: Stolín – Goder, Maštalíř. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 350. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:2. HC Junior: Houdek (Vokurka) – M. Kala, Ton, Krejčí, Boháček, Vrzal, Klaban, Novák – Příhoda, Jakeš, Vach – Kalivoda, R. Kala, Buriánek - Chamrád, Tondr, Chochola (Ambroz, David, Pekárek).

Z utkání připravujeme video!

JAROMÍR HEJNA