Souboji od prvních minut kralovali hosté z Mělníka, kteří se z první brzké přesilovky dostali do vedení díky Cafourkovi. Ten si připsal branku po lehkém nahození, gólman Závorka přes závar na puk ke smůle domácích fanoušků neviděl. Junior si následně vypracoval několik dalších příležitostí, překvapivě ale slavili s koncem první třetiny kladenští - Král překonal Vokurku z dorážky.

Tým trenéra Jana Boháčka udeřil svým dalším gólem až v polovině utkání, tečovanou střelu dorazil do odkryté svatyně David Šubrt. A když se o chvilku později trefil při přečíslení Litera parádně do šibenice, byl už rozdíl dvoubrankový.

Dobře rozehrané utkání si Junior s přehledem pohlídal, svůj náskok navíc navýšil. Nejprve se postaral o čtvrtý přesný zásah znovu Šubrt, už na 5:1 zvyšoval v poslední dvacetiminutovce vydařenou tečí Jindřich Heran. A konečné slovo měl s velkým štěstím v další početní výhodě Kašák, od kterého se puk odrazil přesně za záda bezradného Závorky.

„Věděli jsme moc dobře, že nás čeká mladé a dobře bruslící mužstvo. Postupem času se u nás ale projevila větší zkušenost a lepší hokejové myšlení. Přesto jsme někdy až moc drželi puk a rozhodně to nebylo lehké utkání,“ zhodnotil zápas kouč Jan Boháček.

PZ Kladno - Junior Mělník 1:6 (1:1, 0:3, 0:2). Branky a nahrávky: 17. Král (Macháček) - 2. Cafourek (Příhoda), 29. Šubrt (T. Havel, Cafourek), 36. Litera (Kratochvíl), 39. Šubrt (Cafourek, Příhoda), 43. Heran (Litera), 58. Kašák (Kotek, Cafourek). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Rozhodčí: Hrčka - Frühauf, Havel. Diváci: 80.
Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Chvátal, Novák, Kotek, Cafourek, Krejsa. Novotný - T. Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Heran.