Junior zametl s Žabonosy. Řádil Novotný

Mělník – První místo uhájili a mohli slavit třetí výhru v řadě! Hokejisté Junioru Mělník porazili v desátém kole krajské ligy Žabonosy na kolínském ledě 6:3 a s klidem si došli pro sedmé vítězství v nové sezoně. Na něm má lví podíl mělnický forward Ondřej Novotný, který v den svých třiadvacátých narozenin zaznamenal čtyři kanadské body za jeden gól a tři asistence.

13.11.2017

Jan Vokurka - HC Junior MělníkFoto: Deník/Barbora Walterová

Žabonosy nastoupily do zápasu jako jasný outsider, v krajské lize patří k nejhorším týmům soutěže. A stejně to vypadalo i na ledě, domácí tým kladl odpor jen jednu třetinu. Nejprve otevřel skóre utkání střelec Junioru Tomáš Havel, na první trefu Mělníka odpověděl přesnou střelou za záda Vokurky Beňovský.

Na další branky si musela více jak stovka diváků počkat až do poloviny zápasu – na 2:1 pro Mělník zvyšoval Martin Příhoda, kterého ve stejné minutě doplnil Jan Vernek. A když stejný hráč vsítil s koncem druhé třetiny gól na 4:1, o osudu klání bylo rozhodnuto.

V závěrečné dvacetiminutovce si ještě oba týmy připsaly po dvou brankách, za Mělník skórovali opět Tomáš Havel a Jiří Novotný, který tak tři přesné přihrávky vyšperkoval vstřeleným gólem.

„Hned v první minutě jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou se nám podařilo využít. Po rychlém gólu tým ale trochu polevil, asi jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám. Po zásluze tedy přišlo vyrovnání. Utkání nakonec rozhodly naše dva rychlé góly v půlce zápasu – oba jsme dali, trochu kuriózně, při jednom oslabení. Po druhé třetině jsme vedli už 5:2, což byl dostatečný náskok na to, abychom utkání dohráli poměrně v klidu,“ zhodnotil souboj pro klubový web mělnický obránce Václav Drábek.

Junior po dalším vítězství zůstává na prvním místě, před druhým Benešovem je díky lepšímu skóre, navíc má ze všech mančaftů nejlepší útok i nejlepší obranu. V dalším kole tým ze soutoku čeká na domácí půdě HC Rakovník. Ten je na třetí příčce.

HC Žabonosy – HC Junior Mělník 3:6 (1:1,0:3,2:2). Branky a nahrávky: 6. Beňovský (Pomichálek), 48. Kubát (Skokan), 53. Svoboda (Spitzer, Honz) – 2. T. Havel (Novotný, Litera), 29. Příhoda (Litera), 29. Vernek (Novotný), 40. Vernek (Litera, Novotný), 43. Novotný (Vernek), 57. T. Havel. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. Diváci: 136.

Mělník: Vokurka (Sork) – Prejza, Drábek, Chvátal, Kubica, Nesládek, Cafourek, Krejsa, T. Havel, D. Havel, Příhoda, Šubrt, Litera, Šícha, Vernek, Kratochvíl, Novotný.

Autor: Jan Pechánek

13.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Tišice a ZŠ Liběchov

Hasičská zbrojnice prochází opravou

Kamion na parkovišti před obchoďákem? Občas se tam objeví

Střední Čechy – Nemilé překvapení čekalo v sobotu řidiče Jindřicha Koukala, když se chtěl s autem zastavit v berounské nákupní zóně u Litavky u dálnice D5. Musel se vyhýbat hned dvěma kamionům, s nimiž se setkal na parkovišti pro osobáky, a to navzdory hned dvěma zákazovým značkám. „Jeden stál přes spoustu parkovacích míst, druhý manévroval s popojížděním sem a tam, protože na dlouhé soupravy parkoviště není zkonstruováno,“ připomněl Koukal. S dodatkem, že dlažba určitě není přizpůsobena ani takhle těžkým vozidlům.

Přepočet středočeských hlasů povede ke změně volebních pravidel

Střední Čechy – Musí se udělat něco pro zlepšení, pokud nechceme přestat tvrdit, že ve volbách své zástupce demokraticky vybírají občané. Takový signál – a to s vysokou naléhavostí – vyslalo v neděli veřejné jednání Nejvyššího správního soudu v Brně (NSS). Ten na základě stížnosti voliče přepočítával preferenční hlasy na kandidátkách ODS v polovině Středočeského kraje – v 915 okrscích ze 625 obcí a měst. Těch má kraj celkem 1144.

KRÁTCE: Nová naučná stezka přivítá první turisty

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Cestu do Prahy zablokoval převrácený kamion

Střední Čechy – Vážné komplikace na příjezdu do hlavního města po dálnici D10 ve směru od Mladé Boleslavi přinesla v dopravní špičce úterního rána dopravní nehoda na sjezdu na Pražský okruh.