HC Junior Mělník – HC Stadion Litoměřice 5:7

Vstup do nového roku se hokejistům Junioru Mělník příliš nepovedl. V derby se Stadionem Litoměřice podlehli 5:7, ale nutno dodat, že hru značně ovlivnili svými nepřesnými výroky všichni tři sudí zápasu.

Už ve 39 sekundě zachránila Vokurku v domácí brance tyč a hosté dostali příležitost hrát první přesilovku. Tu domácí bez úhony přečkali a ve čtvrté minutě šli dokonce po vyšachování litoměřické obrany gólem Kalivody do vedení. Z toho se ale dlouho neradovali. Hlavní sudí poslal domácí do třech a na začátku sedmé minuty si jeden z domácích hráčů nešťastně srazil Hlusičkovo nahození bruslí do vlastní branky. O chvilku později se čároví sudí nedohodli na hostujícím zakázaném uvolnění, domácí přestali chvilku hrát a pro litoměřického Nováka nebylo problémem zasunout puk podruhé za Vokurkova záda.

Další pohroma pro domácí přišla v jedenácté minutě, kdy po chybě Tona zvyšoval na rozdíl dvou branek opět Novák a donutil nejistého Vokurku přepustit své místo v domácí brance Houdkovi. Ten se zaskvěl několika výbornými zákroky, ale na střelu hostujícího Nováka už nestačil.

Ve druhé třetině se domácí vypjali k výbornému výkonu, ale na zvrat v utkání to nestačilo. Prvních pět úvodních minut druhé části přečkali domácí v oslabení, z toho téměř minutu v dvojnásobném, což jim přidalo na sebedůvěře a na ledě jich bylo najednou plno. Svoji převahu dokázali využít gólem kapitána Romana Kaly - 2:4. O dvě minuty později se mohli radovat domácí příznivci znovu. Kalivoda zachytil puk na útočné modré a jeho přesnou přihrávku před branku pověsil Jakeš pod víko Volkovi branky - 3:4. V době velkého tlaku domácích se ale do brejku dostala litoměřická dvojice Hlusička – Procházka a druhý jmenovaný lehkou tečí usměrnil puk po páté za záda domácího gólmana.

Ve čtyřicáté šesté minutě roztočili domácí před Volkovou brankou kolotoč, ale z množství šancí se ani jedna gólově neujala. Na snížení si tak museli domácí počkat až do 53. minuty, kdy Jakeš švihem nedal hostujícímu gólmanovi pražádnou šanci.

Čtyři minuty před koncem, po dalších nepochopitelných výrocích sudích, přidali hosté šestý gól a utkání už se jen dohrávalo. V jeho závěru padl na každé straně ještě jeden gól. Tak trochu symbolicky je dali nejlepší střelci obou družstev – litoměřický Novák (4 góly) a domácí Jakeš (3 góly).

Branky a nahrávky: 4. Kalivoda (R. Kala), 26. R. Kala (Kalivoda), 28. Jakeš (Kalivoda), 53. Jakeš (Kašák, R. Kala), 59. Jakeš (R. Kala) - 7. Hlusička, 7. Novák (Kaltenböck), 11. Novák, 19. Novák (Patzenhauer), 39. Procházka (Hlusička), 56. Hlusička , 58. Novák.

Rozhodčí: Horák – Frodl, Nepomucký. Vyloučení: 8:12, navíc Vrzal (MEL) 5 + do konce utkání. Využití: 4:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 600.

HC Junior: Vokurka (11. Houdek) – Krejčí, Ton (11. M. Kala), Boháček, Vrzal (21. Cafourek), Kašák, Klaban – Kalivoda, R. Kala, Buriánek – Ambroz (21. Tondr), Jakeš, Chamrád – Příhoda, David, Tondr (21. Vach) – Chochola, Pekárek. Trenéři: Petr Brdička, Luboš Svoboda.