To, co však hosté z Mělníka předvedli v první třetině za „vítr“, stačilo na jejich dvoubodový zisk, čímž se po první polovině kvalifikace propracovali do čela.

Ve druhé minutě ujel Gabriel – 0:1. Vzápětí byla domácí obrana podruhé v nedbalkách a Kubů z přesilovky začal svůj hattrick – 0:2. V šesté minutě mohl domácí dorazit Kubů, ale netrefil. Až v osmé minutě přišli ke slovu domácí – Komárek však nezakončil svůj nájezd.

Chrudimští se začali zvedat, což potvrdil v 11. minutě Fousek, který po samostatné akci zavěsil – 1:2. Zanedlouho tři domácí jeli na soupeřovu branku, ale scházela lepší přihrávka s koncovkou.

Pohroma na Chrudimské přišla dvakrát během 16. minuty. Další hrubku domácí obrany trestal Kubů – 1:3 a za 19 vteřin Havel po samostatné akci střelou pod víko upravil na 1:4, čímž vyhnal z klece Pokorného. Hosté dobře bránili, vyráželi k rychlým brejkům a z minima vytěžili maximum.

Druhou třetinu začali domácí kostrbatou přesilovkou. Ve 26. minutě Seidlerův střelecký pokus skvělého Šrámka v mělnické svatyni nemohl ohrozit. V probíhající 29. minutě opět sólový průnik Čejgla znamenal naději – 2:4.

Další domácí přesilovka vyzněla naprázdno. Ve 35. minutě Sýkora pálil z úhlu, ale puk nenašel skulinku do mělnické branky. Při útocích hostí byl Martin Horáček pozorný, prezentoval se několika úspěšnými zákroky. Při vyloučení Vícha ujela ve 38. minutě dvojice Ondráček – Cvrček, ale nervozita udělala opět svoje.

V závěrečném dějství si Středočeši hlídali výsledek, stáhli hru na dvě lajny. Chrudimským nelze upřít snahu, ale to bylo tentokrát málo. V 51. bylo horko před mělnickou brankou, gólman puk zřejmě vyškrábl z brankové čáry, ale skóre se neměnilo.

Od 52. minuty začali domácí dvojnásobnou přesilovku, avšak ze hry v rozích a za brankou gól padnout nemohl. V 57. minutě projel Budinský až před Šrámka, ale opět nic. Vstřelit Chrudimským gól nebylo přáno. Naopak ještě v čase 58:38 opět Kubů poprvé vyzrál na Horáčkovi a uzavřel účet utkání na 2:5.

Chrudim – Mělník 2:5 (1:4, 1:0, 0:1) Branky: Fousek, Čejgl – Kubů 3, Gabriel, Havel. Rozhodčí: Třasák. Vyloučení: 5:6, navíc Zb. Pokorný (CR) 10 OT. Využití: 0:1. Diváci: 40. Pořadí skupiny: 1. Mělník 3 (6:3), 2. Chrudim 2 (6:6), 3. Dvůr Králové/Náchod 1 (2:5).

Tři body mají na kontě ve své kvalifikační skupině také dorostenci Mělníka, kteří v pátek na domácím ledě remízovali s HC Krkonoše 3:3. Domácí branky stříleli Kratochvíl, Priatka a Makovský.