Dvě kola před koncem soutěže si kralupští hokejoví junioři zajistili titul přeborníků Středočeského kraje. Ve víkendovém utkání na ledě největšího konkurenta, Benátek nad Jizerou, Kralupané zvítězili po samostatných nájezdech 2:1, a učinili tak první důležitý krok za návratem do ligové soutěže.
Hosté jeli ke klíčovému zápasu s vědomím, že jim jakákoli výhra zajistí celkové prvenství. Vědom si toho byl i soupeř a na zápas se kvalitně připravil.
Od prvních minut se do sebe mužstva zakousla a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Domácí výborně bruslili, hosty jako by trochu svazovala nervozita a dělali chyby. Byli to však právě Kralupští, kdo první skóroval. Ve vlastním oslabení ujel Vosyka a střelou nad vyrážečku určil výsledek první třetiny.
Do druhé části vletěli domácí se snahou otočit výsledek. Podařilo se jim to z části. Po vyrovnávajícím gólu udržel hosty nad vodou brankář Kolc, který si spolu se svými spoluhráči oddechl, když třetina skončila.
Do závěrečné části už ale lídr soutěže nastoupil, jak ho hostující trenéři znají. Začal více bruslit, napadat a kombinovat. I přes řadu šancí se ale skórovat nepodařilo, a tak si Kralupští potřetí v sezoně vyzkoušeli samostatné nájezdy.
Na tyto vypjaté momenty má trenér Milan Hanousek v mužstvu specialistu. „Kříž opět nezaváhal a s ledovým klidem zakončil jeho typickou střelu nad lapačku. Soupeři se v prvním kole také podařilo dát jednu branku, a tak přišla na řadu náhlá smrt. Tíhu okamžiku na sebe vzal lídr mužstva Jan Háva a nekompromisně prostřelil gólmana. Nejzkušenějšího hráče soupeře pak vychytal dnes výborný gólman Kolc,“ popsal závěrečné drama kouč, který je zároveň otcem jednoho z hráčů, a doplnil: „ Nezbývá, než pogratulovat klukům k úspěchu a popřát hodně štěstí do kvalifikačních bojů o ligu.“
Do kvalifikace tým vstoupí 9. března na půdě přeborníka Plzeňského kraje, 14. března bude v Kralupech hostovat nejlepší celek z Pardubicka, 21. a 23. března jsou na programu odvety. Většina hráčů už má zkušenost s kvalifikací z loňské sezony ještě v dorostenecké kategorii. „Z loňské juniorky, která sestoupila z ligy, zůstali tři hráči. Zbytek jsme doplnili právě o úspěšné dorostence. V loňské kvalifikaci byl nad jejich síly Liberec,“ připomněli trenér Hanousek spolu s vedoucím mužstva Zdeňkem Hanžlem.