Jediný středočeský tým v soutěži si v pátečním utkání vyšlápl na do té doby vedoucí Ústí nad Labem, které přetlačil 3:2 v prodloužení. O vítěznou branku se po 127 vteřinách nastaveného času postaral Marek Němec, který ještě v úvodní periodě srovnával na 1:1. Jediným střelcem prostřední třetiny zůstal domácí Hájek. Hostující vyrovnání zařídil ve 45. minutě Polata.

„Bylo to nesmírně těžké utkání, postupem času více bojovné. Byli jsme silnější na kotouči, ale soupeř velmi nebezpečný a efektivní v zakončení. Celkově to bylo zajímavé utkání," shrnul trenér kralupských mladíků Lukáš Majer.

Jeho svěřenci dva dny nato odeslali domů s porážkou i Havlíčkův Brod. Na severočeského soupeře, který do nedělního programu nezasáhl a odehrál zatím o utkání méně, se tak bodově dotáhli a po 22. z celkem 42 kol stojí v čele sedmičlenné tabulky.   

Nedělní výkon se ale Lukáši Majerovi nezamlouval zdaleka tolik, jak by mohl napovídat jednoznačný výsledek 7:0 (3:0,1:0, 3:0, Štibran, Soukup, Němec, Litera, Kočí, Januška, Marek). „Byla tam spousta chyb a jen díky výtečnému Romanu Krinwaldovi v brance jsme zápas odehráli s nulou," nebyl kouč spokojený především s defenzivní činností a jako námět na zlepšení vnímá i vysoký počet (10) vyloučení.

V tomto týdnu budou Kralupští hájit své postavení v pátek v Písku a v neděli doma proti Chrudimi (začátek ve 12:00).