„Když zápas skončil, připadal jsem si, že jsem zestárl nejméně na osmdesát,“ ulevil si trenér Junioru Jiří Škubal po dramatickém závěru se šťastným koncem. A pro domácí nesmírně důležitým. Vždyť na čtyři porážky v řadě nejsou hráči ani fanoušci na soutoku z minulých sezon vůbec zvyklí. Proti papírově slabšímu soupeři už se zkrátka potřebovali chytit za každou cenu.

Jenže se od začátku vydali po poněkud trnité cestě…

S Kamilem Fialou v brance inkasovali žlutočerní hned z prvního vážnějšího útoku mladého týmu soupeře. Jako opaření pak mohli být několikrát rádi, že nelovili puk ze sítě podruhé. Stalo se tak až poté, co hosté přečkali drtivý nápor během úvodního oslabení.

Odpověď na výpad Dragouna na sebe naštěstí pro Junior nenechala dlouho čekat. Dvojice Albert Janele – Tomáš Havel si spolupráci v opačném obsazení nahrávajícího a střelce stihla zopakovat 54 vteřin před sirénou.

Ve druhé části s vyrovnaným stavem ovšem znovu pohnuli jen hosté. Přestože předešlý nápor domácích byl místy až drtivý, zužitkovat některou z příležitostí se nepodařilo. Trest přišel v podobě dokonale ukrytého nahození od modré.

V polovině závěrečné části si nedáš – dostaneš „užili“ i hosté. Těsně poté, co jednou ze střel „olízli“ tyčku, Jan Vernek srovnal. Radost z vyrovnání ale po dvou minutách ochladila spolupráce zpoza branky nahrávajícího Svobody a střílejícího Rejzka.

Mělník srovnal krok Cicvárkovou tečí Prejzova nahození z rohu. Rozhřešení napínavé zápletky přišlo přesně v čase 59:00. Zatímco hosté s vyloučením Stinky nenaložili nejlépe a v závěru přesilovky sami faulovali, Janele v početní výhodě využil od modré zakrytého výhledu Kodada a rozhodl.

„Až na první třetinu byla převaha i větší hokejovost na naší straně. Koncovka nás ale trápí od začátku sezony. Šance si vypracujeme, dnes i hodně střelby, ale prostě nám to tam nepadá, chybí i potřebné štěstí,“ pojmenoval trenér Škubal hlavní problém mužstva.

K jeho odstranění by podle něj mohla podobně vydřená výhra přispět víc než nějaký jasný výsledek. „Ocitli jsme se v nezvyklé roli. Psychice hráčů může takový zápas jen pomoci. Zvlášť po průšvihu v Popovicích (2:8) byl náš výkon ve druhé a třetí třetině slušný.“

Exnera vyhnali po patnácti minutách

O tom, že slánští Lvi nahánějí soupeřům strach zatím výhradně ve svém domácím teritoriu, se přesvědčili hokejisté Kralup. I přes výchozí lepší postavení v tabulce padli na Kladensku 5:8.

Polovinu gólů přitom inkasovali během úvodních sedmnácti minut. Ještě o něco dříve skončil zápas pro kralupskou jedničku Jiřího Exnera, který po třetím výlovu přepustil místo Pavlu Krestovi. V prostřední části se sice hosté vrátili dvěma zásahy do hry. V závěrečné už ale pokračovala přestřelka na obou stranách a o něco navrch měli znovu domácí.

Mělník – HC Příbram B 5:4 (2:2, 0:1, 3:1)
Branky: 15. a 59. A. Janele, 20. T. Havel, 50. Vernek, 55. Cicvárek – 2. Anděl, 14. Dragoun, 39. Svoboda, 52. Rejzek. Vyloučení: 4:8, navíc Svoboda (Př.) 10 min OT. Využití: 1:0.

Slaný – Kralupy 8:5 (4:0, 0:2, 4:3)
Branky: 10. a 59. Frolík, 13. a 17. Vodička, 16. Špičan, 41. Tuček, 50. Lapáček, 56. Nekvinda – 55. a 58. Kaprál, 23. Davídek, 30. Student, 55. Hampl. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0.

Ostatní výsledky 8. kola: Černošice – Velké Popovice 4:2, Benešov – Poděbrady 5:6 P, Čáslav – Žabonosy 4:3 P, Mladá Boleslav B – Vlašim 6:4, Kolín B – Kutná Hora 4:1, Rakovník – Králův Dvůr 3:1.