Mělník - V sobotním utkání II. hokejové ligy byli domácí fanoušci zvědavi, zda hráči Junioru zlomí sérií pěti po sobě jdoucích porážek. Proti týmu Rokycan se to Mělnickým povedlo.

I když jim už po jednadvaceti sekundách zatrnulo. Hostující Hrubý po chybě obrany poprvé překonal Houdka, který v domácí brance nahradil Vokurku. Houdek pak i s trochou štěstí několikrát zachraňoval při závarech před brankou v době, kdy hosté hráli přesilovku.

Domácí se dostali ke slovu až v polovině třetiny. Kapitán Roman Kala se trefil při přesilovce přesně pod víko. Hosté měli v závěru třetiny výhodu dvojnásobné přesilovky, ale nevyužili ji.

V úvodu prostřední části se dostal po chybě obrany do sóla Kalivoda, ale jeho střela do protipohybu gólmana těsně minula tyč. Zlom utkání přišel o několik minut později. Nejprve si vzpomněl na své střelecké schopnosti Roman Kala a po individuální akci v oslabení vstřelil vedoucí branku domácích.

A Kalovi se dařilo i nadále, jen vyměnil roli střelce za nahrávače. Nejprve se po jeho přihrávce prosadil u tyče číhající Příhoda a o čtyři minuty později při přesilovce čtyři na tři se po jeho přihrávce prosadil Jakeš.

Za další dvě minuty měl obrovskou šanci Boháček, který si při další přesilovce položil i gólmana Šulana, ale nedokázal ho přehodit.

Na začátku třetího dějství nedokázal nadvakrát zasunout puk do polo odkryté branky Krejčí. Úspěšnější byl až o tři minuty později Kalivoda, který před gólmanem Šulanem tečoval střelu Kašáka od modré a vyhnal ho z branky.

Náhradník Lukeš měl ale usnadněnou práci, protože se domácí nepochopitelně stáhli do obrany a před Houdkovou brankou to několikrát pořádně hořelo. Při Bednářově střele ještě vysekl Houdek parádní semafor, ale na střelu zcela volného Kreuzmana o dvě minuty později už nestačil.

Hosté hráli dost nedisciplinovaně a tak měli domácí čtyři minuty před koncem šanci hrát minutu a půl přesilovku pět na tři. V jejím závěru stačilo Příhodovi jen nastavit na brankové čáře správně hůl na Davidovu přihrávku a puk putoval pošesté do hostující sítě.

Hosté doplatili na nedisciplinovanost (čtyři vyloučení na deset minut) a domácí, kterým se nevídaně dařili přesilovky, toho dokázali plně využít. A tak zase mohla po delší době halou znít vítězná děkovačka. Absolutorium zaslouží i gólman Houdek, který mužstvo několikrát podržel.

Mělník – Rokycany 6:2

Branky a nahrávky: 10. R. Kala (Kašák, Jakeš), 29. R. Kala, 31. Příhoda (R. Kala, Krejčí), 35. Jakeš (R. Kala), 46. Kalivoda (Kašák, Jakeš), 58. Příhoda (Buriánek, David) – 1. Hrubý (Pavlis, Metlička), 51. Kreuzman (Bednář, Kocman). Rozhodčí: Bacílek. Vyloučení: 9:11, navíc Hrubý, Kovář, Metlička a Kovařík (všichni ROK) na 10 min. OT. Využití: 4:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 300. Třetiny: 1:1, 3:0, 2:1.

HC Junior: Houdek – Krejčí, Ton (15. M. Kala), Boháček, Vrzal, Kašák, Cafourek – Kalivoda, Jakeš, Buriánek – Tondr, Ambroz, Chamrád – Příhoda, R. Kala, M. Kala (15. David) – (Klaban, Sladký, Plichta, Pekárek, Freisler).

Jaromír Hejna