Povedenější domácí premiéru si Mělničtí mohli sotva vysnít. V pohledném utkání nadělili sedmičku soupeři, se kterým měli z předešlých sezon nelichotivou bilanci, a navázali na vydařený úvodní zápas.

Rozhodující pasáží zápasu se ukázala být prostřední třetina. Domácí za stavu 2:0 nejdříve přečkali téměř minutové oslabení tří proti pěti a pak v rozmezí 98 sekund zasadili hostům další tři trefy. V závěru třetiny přišla i jediná gólová chvíle Popovic. V poslední dvacetiminutovce už ale stříleli opět jen domácí.

„Zápas se divákům musel líbit," hodnotil na klubových stránkách manažer HC Junior Viktor Šebík. „Přinesl nádherné branky a pohlednou hru našeho týmu, na kterou hosté nestíhali reagovat a svoji frustraci občas řešili tvrdými zákroky na hranici pravidel. Byli jsme jasně lepším týmem a Popovičtí mohli pouze děkovat štěstí, že si neodvezli dvouciferný debakl."

Došel kyslík a mistr trestal
Kralupského nováčka zavál hned první venkovní zápas na led obhájce prvenství a v Rakovníku si zopakoval scénář z úvodního kola. Na první přestávku totiž odcházel znovu o dva góly spokojenější, když toho druhého dosáhl vteřinu před vypršením hrací doby. V prostřední části ale domácí nakoplo brzké snížení. Po něm sice hosté ještě jednou udeřili, ale to už bylo naposledy. Svěřenci Tomáše Bodingera se nadechli ke zvratu celého zápasu a druhou třetinu už končili se čtyřmi góly na kontě.

MĚLNÍK – VELKÉ POPOVICE 7:1
Třetiny: 1:0, 4:1, 2:0.
Branky: 34. a 35. Příhoda, 52., 54. Brožovský, 2. Nový, 22. Vernek, 34. Kašák – 39. Nejedlý. Rozhodčí: Čáp - Stejskal, Doskočil. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 200.

RAKOVNÍK – KRALUPY 5:3
Třetiny: 0:2, 4:1, 1:0.
Branky: 21. a 31. Nosek, 37. Gebhart, 40. Ságner, 55. Kounovský – 6., 20. a 24. Háva. Vyloučení: 6:5. V oslabení: 1:0.

Ostatní výsledky 2. kola: Vlašim – M. Boleslav B 4:2, Benešov – Slaný 6:5 SN, Jesenice – Příbram 4:2, Poděbrady - Černošice 2:4.

1. Mělník 2 2 0 0 0 11:2  6
2. Vlašim 2 2 0 0 0  8:4  6
3. Slaný 2 1 0 1 0 12:11 4
4. Rakovník 2 1 0 1 0  8:7  4
5. Černošice 1 1 0 0 0  4:2  3
6. Poděbrady 2 1 0 0 1  7:8  3
7. Jesenice 2 1 0 0 1  5:6  3
8. Benešov 1 0 1 0 0  6:5  2