Hokejisté Junioru vyhráli na ledě Jesenice 4:1. V utkání, které bylo reprízou posledního semifinále, řádilo především duo Tomáš Havel – Martin Příhoda, jež mělo hokejky ve třech hostujících gólech. Čtvrtý pak přidal do prázdné brány Nový. Spolehlivého Vokurku obrali domácí o čisté konto až v 50. minutě, kdy využitou přesilovkou snižovali na 1:3.

Manažer HC Junior Viktor Šebík označil vítězství za zcela zasloužené: „Soupeře jsme dostávali celý zápas pod tlak a mnoho aktivity mu nedovolili. Na začátek sezony to byl poměrně pohledný hokej a příslib do dalších zápasů."

Hned v úvodu odstoupil z utkání pro naražení žeber hostující Tomáš Novák. Podle zpráv z klubu by ovšem nemělo jít o nic vážnějšího.

Soupeř po prohrané třetině hledal "černochy"
Bláznivý zápas odehrálo hned na úvod svého obnoveného účinkování ve vyšší krajské lize mužstvo Kralup. V husté mlze tvořící se nad ledovou plochou stejně jako třeba v nedohraném extraligovém duelu mezi Brnem a Zlínem šli sice do vedení hosté z Poděbrad, z jejich strany to ale bylo na dlouho vše. Domácí dali v první třetině tři góly a byli pány na ledě. Hráli s větší chutí a byli všude dříve. Poděbradští hráči trávili spoustu času na trestné lavici.

Všechno ovšem jako by zlomila první přestávka. Hosté si v ní vymínili kontrolu registračních průkazů soupeře, který se utkání nejdříve snažil odložit kvůli nedostatku hráčů a nakonec nastoupil pouze s třinácti bruslaři a brankářem. Kralupští tak místo nabírání sil ve vyhřáté kabině uspořádali mezi střídačkami neplánovanou lustraci s rozhodčími a kapitánem hostů.

Pauza se nakonec protáhla na téměř dvojnásobek obvyklé délky, a přestože domácí nakonec měli vše v pořádku a po návratu na led zvýšili ještě na 4:1, tak ve zbylém čase třetiny o náskok zcela přišli. Obrat pak mužstvo z lázeňského města, které si přestávkovým tahem rozhodně nenaklonilo domácí příznivce, dokonalo v poslední části využitím jedné z mnoha přesilovek na obou stranách.

„Vzhledem k okolnostem to z naší strany nebyl vůbec špatný zápas a je velká škoda, že jsme nakonec bez bodu, protože ta hrstka hráčů by si za předvedený výkon bodovat zasloužila," hodnotí zápas Kralupští na svém webu.

Jesenice – Mělník 1:4
Třetiny: 0:1, 0:1, 1:2.
Branky: 50. T. Příhoda (Horčička) – 4. T. Havel (Příhoda), 22. Příhoda (T. Havel), 44. T. Havel (Příhoda), 59. Nový. Rozhodčí: Novák. Vyloučení: 4:3, navíc Vernek (Mělník) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 52.

Kralupy – Poděbrady 4:5
Třetiny: 3:1, 1:3, 0:1.
Branky: 9. Roubal (Řehák), 10. Novák (Háva), 13. Minařík, 22. Kučera (Háva) – 8. I. Procházka I., 25. Vašát (I. Procházka, Struhala). 26. Drahoňovský (Kubát), 37. Löffelmann, 51. Svoboda (Malínský). Rozhodčí: Doubek. Vyloučení: 4:10, navíc Roubal (KRA) a Malínský (PDY) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.

Další výsledky 1. kola: Příbram – Vlašim 2:4, Slaný – V. Popovice 7:5, M. Boleslav B – Rakovník 4:3 SN.