Před sezonou se vám podařilo mužstvo vhodně doplnit a tím pádem i posílit. S jakými ambicemi jste vstupovali do soutěže?

Mužstvo doznalo oproti minulé sezoně změny, zejména v obraně. Cílem je postoupit do play-off nejhůře z osmého místa. Věděli jsme, že soutěž bude hodně vyrovnaná, což se potvrzuje.

Důležitá asi byla první výhra v Rokycanech, která vás katapultovala k sérii výher.

Dobrý úvod soutěže je vždy velmi důležitý. Začali jsme dobře, celý tým se chtěl na začátku soutěže ukázat v co nejlepším světle.

Porážku jste okusili až v sedmém kole po výborné hře v Táboře (3:2).

Všechny zápasy nejdou vyhrát a navíc Tábor patří k favoritům soutěže s postupovými ambicemi.

To porážka v prodloužení v Řisutech, která narušila další šňůru výher, byla asi zbytečná?

Do té doby to bylo asi nejhorší utkání, které jsme odehráli. Utkání se nám opravdu nepovedlo.

Ve třináctém kole jste prohráli v Kolíně a pak už to šlo s mužstvem z kopce. S výjimkou utkání v Sokolově už všechny ostatní prohrálo.

Začala se projevovat klesající forma, kterou nejde udržet celou sezonu. Trochu se odklonilo i štěstí, kterému jsme šli do té doby víc naproti. Nemyslíme si, že bychom odehráli všechny zápasy špatně, například bod z České Lípy, nebo dvě třetiny zápasu s Nymburkem nebyly špatné. V tomto období se i nejvíc projevila zranění důležitých hráčů Vacha a Kalivody.

Téměř všechny zápasy první části byl oporou brankář Vokurka. Postupem času si potřeboval oddychnout, ale Houdek pro zranění dlouho nechytal.

I na brankáře padne určitý pokles výkonnosti. Honza podával po většinu zápasů nadstandardní výkony a tým v mnoha zápasech podržel. Pavel Houdek byl po dlouhém a nepříjemném zranění připraven naskočit do zápasu, bohužel až v době, kdy na mužstvo padl útlum. Rozhodně mu nepomohlo přivítání fanoušků v zápase s Nymburkem.

Hra obrany dlouho vypadala jako optimální. V závěru první části to ale směrem dozadu často skřípalo.

Obraná hra není jen o obráncích, ale o spolupráci všech hráčů na ledě. Jestliže prohraje každý jednotlivý hráč svůj souboj nebo přistoupí k protihráči pozdě, tak se celý systém zhroutí. A to se nám bohužel v několika zápasech stalo.

V útoku se střelecky dařilo Jakešovi, který patřil k nejlepším střelcům soutěže, ale naopak se nedařilo Romanu Kalovi.

Jirku Jakeše jsme do týmu brali jako tahouna a střelce a tuto roli plní, až na nějaká zbytečná vyloučení. Roman Kala v loňské sezoně mužstvo střelecky táhl a to neznamená, že když v té letošní nedal tolik gólů, není pro mužstvo platný.

V některých zápasech se projevila nedisciplinovanost hráčů, kteří zbytečným vylučováním mužstvo oslabovali.

S tím můžeme jen souhlasit. Některá vyloučení byla zbytečná. Je to o osobní disciplíně a také o způsobu vedení utkání rozhodčími.

Nevyhnula se vám ani častá zranění opor a prakticky tím byly narušeny všechny řady.

Se zraněními hráčů během sezony se musí počítat. V části soutěže kdy se daří, není zas tak složité hráče nahradit, ale ve chvíli, když se dařit přestává a je potřeba se o tyto hráče opřít a oni jsou zranění, nastává problém.

Play-off by vám nemělo ujít. Plánujete nějaké posílení mužstva pro vyřazovací část?

Do play-off je ještě daleká cesta, ale bylo by pro nás ohromným zklamáním, kdyby se to nepovedlo. Výrazné posílení v současné době neplánujeme, ale do konce přestupního termínu je ještě daleko a stát se může cokoli.

Kam až chcete dojít ve vyřazovacích zápasech?

Chtěli bychom postoupit co nejdál, minimálně mezi posledních osm.

Jaromír Hejna