Josef Zajíc má ze všech hokejových činovníků z Mělnicka k Jágrovi zřejmě nejblíže. Dlouholetý bývalý kapitán Kladna by budoucímu členovi Hokejové sině slávy přál minimálně ještě jednu sezonu za oceánem: „Myslím si, že nervózní nebude, není to pro něj nic nezvyklého. Smlouvu v téhle době nemají i někteří nejlepší hokejisté. Jaromír ale určitě ještě nějakou tu hokejovou radost rozdá a věřím, že to bude v NHL.“ 

Představa působení v extralize je pro Josefa Zajíce spíše utopií. Mluví se však o Třinci, Plzni či Chomutově. „Nebyla by to samozřejmě žádná tragédie, ale osobně si nedovedu představit, že by tady Jarda hrál jinde, než v Kladně. Může překvapit i úplně něčím novým, třeba Švýcarskem nebo Čínou,“ upozorňuje Zajíc.

Že bude hrát Jágr hokej v Číně? I to může být. Dvojnásobný mistr světa několikrát překvapil svým rozhodnutím. Ať už šokujícím přestupem do Ruska, nebo kývnutím na nabídku Philadelphie při svém návratu za oceán. Obě štace se legendě povedly a tohle všechno dává angažmá v nehokejové zemi určitou váhu.

Při krátkém povídání s bossem kralupského hokeje došlo i na Jaromírovu největší přednost, lásce k hokeji. „Tomu sportu obětoval úplně všechno. I za cenu toho, že třeba nezaložil rodinu. Jeho oddanost k hokeji je neskutečná, což mě fascinuje ze všeho nejvíce. Má v sobě dar v podobě rozdávání radosti a mám za to, že tomu tak bude i po skončení hokejové kariéry,“ říká na závěr Zajíc.

Kde Jágra vidíte vy? Tipněte si v naší anketě.