Příbramští si doma snadno poradili s nováčkem z Králova Dvora. Ten sice v první třetině udržel vyrovnaný stav, ale ve druhé ani třetí se už neprosadil, zatímco Příbram zaznamenala čtyři góly. Hosté, kteří se ani tentokrát nesešli v plné síle, tak neuspěli ani proti třetímu soupeři z popředí.

Mělník v utkání dvou čtrnáctibodových s Jesenicí směřoval k dalšímu vítězství. V závěrečné pětiminutovce ale prohospodařil tříbrankový náskok. Vyrovnat se hostům podařilo tři vteřiny před koncem, když předtím při power-play o centimetry neinkasovali čtvrtý gól. Samostatné nájezdy už Mělník zvládl. V sobotním domácím utkání s Příbramí tak může svého soupeře vystřídat na čele.

Jesenici posunul bod na třetí pozici před Černošice. Ty ve Vlašimi prohrávaly už 0:5. Ovšem v rozmezí dvou minut prostřední části přestaly střílet pouze do tyčí a třemi góly donutily i domácí k oddechovému času. Sílu na vyrovnání už ale neměly. Celek z Benešovska tak v sezoně na třetí pokus potěšil početné domácí publikum výhrou za tři body.

Týmem bodujícím výhradně na svém ledě, a to stoprocentně, zůstává Slaný. V souboji s Benešovem to byli hostující Lvi, kdo od páté minuty pouze a navzdory velké snaze nakonec marně dotahoval.

V herní i výsledkové křeči pokračoval Rakovník, na jehož ledě se Poděbrady dočkaly své vůbec první výhry v sezoně. Jako nakonec rozhodující se ukázalo pětiminutové vyloučení jednoho z domácích, které hosté v úvodu závěrečné třetiny přece jen přetavili v pojistku hubeného náskoku. Domácí už jen snížili z trestného střílení.

V krajské soutěži stále kralují po návratu do krajské ligy toužící Kralupy, které si tentokrát v Kladně poradily s tamní Hvězdou, i když už zdaleka ne po tak suverénním výkonu. Sedlčany si zajely pro první porážku na led HC Zlonice a musely přepustit druhou pozici kutnohorským Sršňům, kteří vybojovali těsné vítězství v Příbrami.

Krajská liga - 7. kolo

Junior Mělník – HC Jesenice 4:3 SN
Branky: 3. Příhoda, 43. Novotný, 50. Kašák + rozh. nájezd – 55. a 60. Hrdina, 56. Patera. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:3.

HC Příbram – HK Králův Dvůr 5:1
Branky: 20. a 60. Svoboda, 31. Šír, 35. Polák, 60. Kadič – 5. Veber. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:0.

Rytíři Vlašim – SK Černošice 6:4
Branky: 18. Kucharčík, 24. Kočí, 27. Horálek, 33. Slanina, 45. Matějka, 50. Jaeger – 47. Šalamoun, 48. Veselý, 48. Jobek, 60. P. Vyštajn. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Třetiny: 1:0, 3:0, 2:4.

Lev Slaný – Lev Benešov 4:3
Branky: 5. Zilcher, 15. Žilík, 31. Lapáček, 34. Malát – 10. Starec, 23. Babický, 37. Holánek. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Třetiny: 2:1, 2:2, 0:0.

HC Rakovník – HC Poděbrady 1:2
Branky: 51. Kříž z TS – 6. Kubát, 41. Šafra. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1.

Krajská soutěž

5. kolo: Hvězda Kladno – Kralupy 3:5, Božetice – Neratovice 4:6, Zlonice – Sedlčany 5:1, Sp. Příbram – K. Hora 3:4, Žabonosy – Žilina 5:1.

1. Kralupy 5 5 0 0 0 37:15 15
2. K. Hora 4 4 0 0 0 22:10 12
3. Sedlčany 5 3 1 0 1 30:20 11
4. Žabonosy  4 2 2 0 0 17:9 10
5. Žilina 5 2 0 1 2 17:19 7
6. Neratovice 4 2 0 0 2 26:19 6
7. Zlonice 4 2 0 0 2 16:14 6
8. Sp. Příbram 5 1 0 2 2 20:28 5