Vítězství domácích se však nerodilo vůbec lehce, Středočeši srdnatě bojovali a i proto skončila první dvacetiminutovka bez branek. Hráči z Vysočiny se začali prosazovat až po změně stran. Ve čtyřiadvacáté minutě odstartoval své famózní představení první trefou Libor Dvořák a stejný hráč se trefil ještě během druhé třetiny znovu.

Třebíčský útočník navíc krátce po návratu ze šaten završil hattrick. Pak se ke slovu přihlásili hosté, ovšem kontaktní branka Štibrana byla jejich jediným úspěchem. Poslední slovo tak neměl nikdo jiný než Libor Dvořák, který čtvrtou trefou upravil na konečných 4:1.„Přijel k nám kvalitní soupeř a my jsme chtěli navázat na výborný pohyb, který jsme měli v předchozím utkání, i když jsme prohráli. To se nám také od určité části utkání začalo dařit. Byli jsme klidní na kotouči i produktivní a dali góly s důrazem do brány. Navrch nám výborně zachytal gólman,“ pochvaloval si tříbodovou výhru domácí kouč Radek Novák.

To kralupskému trenérovi Lukáši Majerovi přibyly starosti navíc, jeho výběr se krčí na posledním místě nadstavby: „Na utkání jsme se pečlivě připravovali, Třebíč je velmi kvalitní, což potvrdila. Po celý zápas byli naši kluci mírně aktivnějším mužstvem, ale na rozdíl od soupeře se nám nepodařilo využít šance. Klíčový pak byl gól na 3:0 v úvodu třetí třetiny. Tam to bylo z naší strany hrubě podceněné a moment nakonec rozhodl o tom, že z Třebíče odjíždíme bez bodů.“

V dalším utkání se HK představí už zítra, na domácí půdě vyzve tým Chotěboře (17.40).

Třebíč – Kralupy 4:1 (0:0, 2:0, 2:1). Branky a nahrávky: 24. Dvořák (Nejedlý), 36. Dvořák (Válek), 41. Dvořák (Nejedlý, Válek), 46. Dvořák (Válek, Nejedlý) – 42. Štibran (Drozda). Rozhodčí: Čuňočka – Mikoláš, Procházka. Vyloučení: 5:6, bez využití. Diváci: 60.

Ostatní výsledky 6. kola: Chotěboř - Jablonec nad Nisou 2:4, Litomyšl - Světlá nad Sázavou 3:4 sn., Nové Město nad Metují – Mělník 9:7, Kolín - Benátky nad Jizerou 1:4, Poděbrady – Chrudim 6:2.