Kralupy vstoupily do utkání velmi vlažně. Domácí se dostali v krátkém čase do dvoubrankového vedení. Náladu hostům notně vylepšilo rozmezí 28. – 30. minuty, které jim vyšlo náramně. Student snížil, dorážející Háva po střele Hampla vyrovnal a Hampl poslal Kralupy do vedení.

„Bohužel jsme začali podobně jako minule a nevypadalo to s námi moc dobře. Po první třetině dva-nula, hráli jsme špatně. V kabině jsme řekli, že jestli chceme v play off něco uhrát, musíme se zlepšit,“ vrátil se trenér Kralup Dušan Sikela k prvnímu z několika zápasových zvratů.

Jenže hosty jako by uchlácholil. Mareš reagoval rychlou brankou na 3:3. Prakticky po rozehrávce Christov vypíchl kotouč hostujícím obráncům a zasunutím kotouče zpoza branky pod betony Exnera vrátil svému celku vedení. To ve 39. minutě ještě zvýraznil Zvolenský, který se nejlépe zorientoval v prostoru brankoviště. „Zvedli jsme se, ale soupeř během chvilky zápas otočil zpátky, což si nedovedu vysvětlit,“ nechápal Sikela.

Ml. Boleslav B – Kralupy 6:7P
Třetiny: 2:0, 3:3, 1:3 – 0:1.
Branky a nahrávky: 4. Vondrlík (Bílek), 9. Mareš (Vaníček, Bílek), 33. Mareš (Bílek, Kadeřábek), 34. Christov, 39. Zvolenský (Hašlar, Bílek), 49. Tregl (Zvolenský, Kadeřábek) – 28. Student (Řehák, R. Verbík), 28. Háva (Hampl), 30. Hampl (Cafourek, J. Verbík), 46. Kaprál (David, Řehák), 48. Student (David, R. Verbík), 58. Student (David), 66. Hampl (Student, R. Verbík). Vyloučení: 4:5. Využití: 3:2. Diváci: 181. Stav série: 0:1.

Poděbrady – Mělník 5:4
Třetiny: 1:0, 3:1, 1:3.
Branky a nahrávky: 18. Velechovský (Pojkar, Čapek), 26. Rindoš (Kejdana, Příhoda), 33. Rindoš (Příhoda), 39. Příhoda (Kejdana, Dobroň), 51. Pácal (Pojkar, Milaniak) – 24. Stinka (Šípek), 46. Vernek (Macek, Janele), 48. Janele (Vernek, Macek), 59. Havel (Šubrt, Šípek). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Stav série: 1:0.

Hned v úvodu třetí třetiny ujel domácí obraně Hampl. Proti Víchovi ovšem uspěl až o něco později nadvakrát zakončující Jakub Kaprál. Necelé dvě minuty nato už bylo znovu vyrovnáno. Robin Student tečoval za Víchova záda střelu jednoho ze spoluhráčů. Treglem potrestané vyloučení kralupskou radost opět brzy ochladilo. Vykouzlit ji znovu dokázal Student, který necelé tři minuty před koncem přesměroval mezi Víchovy betony nahození Davida.

Těsně před závěrečnou sirénou hosté přečkali obrovský tlak domácích, v 6. minutě prodloužení naopak povedenou individuální akcí rozhodli. Ondřej Hampl nabral rychlost z vlastního obranného pásma, prohodil si kotouč přes jednoho z boleslavských obránců a chladnokrevně jej poslal mezi tři tyče – 6:7. Trenér Sikela přiznal, že to na střídačce byly pořádné nervy, víru prý ale neztrácel. „Kluci se dostali do tempa. Věřil jsem, že jsou schopní ty branky dát,“ uvedl.

Mělničtí nabrali v Poděbradech dokonce tříbrankové manko. Po spíše oťukávací úvodní třetině zaúřadoval první útok domácích v čele s ex-mělnickým střelcem Příhodou. Závěrečná část ale patřila Junioru. Útočná trojice Vernek – Janele – Macek přiblížila hosty na rozdíl jediného gólu. Domácí nakonec byli rádi za Pácalem úspěšně vyřešené přečíslení. Hostům se v předposlední minutě podařilo ještě jednou snížit, kýžené vyrovnání ale nepřinesla ani závěrečná přesilovka vylepšená odvoláním brankáře.

Trenér Mělníka Libor Stinka měl o příčinách těsného nezdaru jasno: „Rozhodla druhá třetina, kdy jsme udělali zbytečné chyby, které Poděbrady potrestaly. Ve třetí části jsme byli v pozměněné sestavě aktivnější a zaslouženě dali dva góly. Škoda inkasovaného pátého a toho, že jsme celý zápas nehráli jako ve třetí třetině," zalitoval.

Zatímco Mělničtí věří, že sérii ještě jednou vrátí do lázeňského města, vítězové v sobotu přijedou na soutok pro postup do semifinále. „Utkání bylo velmi vyrovnané. My jsme svými chybami nabídli soupeři dostat se do zápasu. Musíme se z toho poučit. V sobotu budeme chtít v Mělníku sérii ukončit," uvedl manažer poděbradského klubu David Kubát.