HK Kralupy – HC Rouen 7:6 (SN)

Rouen Hockey Élite 76 je oficiální název francouzského hokejového klubu z Rouenu, který hraje nejvyšší národní soutěž Ligue Magnus. Klub je znám pod přezdívkou Dragons de Rouen (Draci z Rouenu). Klubovými barvami jsou černá a žlutá. Na úvod přátelského utkání se soupeři nejdříve vzájemně oťukávali. První puk na branku poslali mladí Francouzi, ale gól nepadl. Ve čtvrté minutě naopak otevřeli skóre utkání Kralupští. Na úvodních 1:0 dal Kubíček za asistence Richtra. Následnou chybnou rozehrávku domácích okamžitě využil hostující Kebets a důrazně srovnal na 1:1. Další branky pak padaly až na závěr první třetiny. Skóre na 2:1 upravil Soukup. Mladí Francouzi poté vyrovnali na 2:2 Brutinem, asistoval Autil.
Ve druhé třetině kralupští využili přesilovku a gólem Duchana upravili na 3:2. Pak však dvakrát za sebou skórovali mladí Francouzi. Nejdříve na 3:3 vyrovnal Kebets za asistence Brutina. Zakrátko poté využili Francouzi menšího kralupského zaváhání a Bulin po asistenci Prua dostal francouzské hosty do vedení. Zpřesněná kralupská kombinace pak vedla k vyrovnání na 4:4. Skóroval Richtr, asistoval Soukup. I hosté se však dopouštěli herních chyb, čehož domácí ihned využili. Nejdříve Kubíček dal na 5:4 za asistence Richtra a velmi těsně před sirénou vsítil další kralupský gól na 6:4 Richtr.
Závěrečná třetina byla velice bojovná. Přesilovku Rouenu využil Autil a snížil vedení kralupských na 5:6. Rozdíl pouhé jedné branky mladé Francouze velmi důrazně motivoval. Na úplný závěr zápasu odvolali Francouzi brankáře a pouhých 31 sekund před sirénou vyrovnali na 6:6. Autorem závěrečného úspěchu hostů byl opět Brutin. Následovalo pětiminutové prodloužení, ve kterém však žádný gól nepadl. Došlo tedy na divácky atraktivní nájezdy. Ty domácí vyhráli 1:0, čímž upravili závěrečné skóre na 7:6 pro Kralupy. Místní fandové odcházeli domů nadšeni, mladí Francouzi z Rouenu totiž hrají doma na čele francouzské dorostenecké ligy.

MARTIN TLUSTÝ