Domácí, před zápasem v tabulce o šest bodů zpět, sice vyhráli úvodní třetinu, ve druhé jim však hosté nasázeli čtyři góly, a nepokazili si tak ani tentokrát bilanci pouhých dvou porážek v sezoně.

„V prvních deseti minutách nás soupeř tlačil, ale pak jsme se probudili a domácí přehráli, ve všech hlediscích jsme byli jednoznačně lepší," hodnotil trenér Kralup Tomáš Hamara vítězství 6:1.

Úvod zápasu skutečně lépe vyšel Sršňům, když v čase 2:16 Tvrdík bekhendovou kličkou otevřel skóre. Dalších branek se ale domácí nedočkali a po první přestávce už začali střelecky excelovat hosté. Hanousek předvedl dva úspěšné způsoby zakončení nájezdu. Dvakrát se prosadil i Háva. Hned jeho první trefa při signalizované výhodě byla nakonec vítěznou, ta ze závěru už jen razítkem na výhru.

O kvalitách hostí pak mluvil i domácí kouč František Coubal. „První třetina se nám podařila, ale poté rozhodly chyby, které Kralupy dokázaly potrestat. Ve druhé a třetí třetině nás hosté přehrávali. Bylo vidět, že kvalita byla trošku jinde než u nás."

Vrchol nejnižší soutěže, ve které si to týmy Kralup, Žabonos, Kutné Hory a Zlonic rozdají každý s každým dvoukolově doma venku o jediné postupové místo, začíná hned o nadcházejícím víkendu.

V Kralupech by rádi dotáhli do úspěšného konce stanovený cíl, kterým byl po loňském pádu rychlý návrat zpět do krajské ligy. Zatím jsou stále jen napůl cesty. „Návrat je náš jediný cíl od začátku," připomněl kralupský kouč a nechce zatím mluvit o nějaké spokojenosti, k níž by desítka v řadě vyhraných duelů po trochu rozpačitém rozjezdu mohla svádět. „Šlo spíše o povinnost. Když chceme postoupit, tak musíme takhle hrát a ještě se zlepšit. Uvidíme, co přinese následující měsíc a půl."

V něm Kralupští znovu narazí na oba soupeře, kteří se jim v úvodu sezony jako jediní dostali na kobylku. „Žabonosy mají velice kvalitní tým. Bude hodně těžké je porazit a přejít přes ně," má trenér Hamara jasno o hlavním rivalovi, který v uplynulých 14 kolech nasbíral stejně bodů. „Také zbylá dvě mužstva, která porazila nás, nebo Žabonosy, s tím ale dokáží zamotat," čeká vyrovnané a těžké boje.

K. Hora – Kralupy 1:6
Třetiny: 1:0, 0:4, 0:2.
Branky: 3. Tvrdík (Hetfleisch) – 26. Hanousek, 27. Háva, 31. Kučera (Roubal), 38. Horák (Hanžl), 49. Hanousek, 59. Háva (Horák).