„Kralupy jsou hokejovým týmem, ale když vidí, že jim to nejde, tak začnou najíždět do brankáře a jsou nervózní. Bylo dobře, že je za to rozhodčí vylučoval. Na konci šli po Jirkovi Tvrdíkovi dost nepříjemně, díky tomu vznikl konflikt na sklonku zápasu. Jak nadávám na rozhodčí, tak dneska to bylo relativně bezproblémové," komentoval trenér domácích Richard Bláha vyhecovaný závěr utkání, ve kterém došlo i na pěsti.

Jeho kralupský protějšek byl ovšem zcela opačného názoru. „Nechci si stěžovat na rozhodčí, což nikdy nedělám, ale to, co předváděli v sobotu, byla katastrofa," měl Roman Kašák jasno o viníkovi husté atmosféry. I když na sudí přímo nechtěl svalovat porážku, nenechávaly ho jejich výroky ještě dlouho po zápase v klidu. Vedle necitlivého posuzování faulů jim asi nejvíce zazlíval odebrání registračního průkazu dvěma hráčům, které tak čeká disciplinární řízení, což pro už oslabený tým znamená další ztráty.

A podle kralupského kouče zcela zbytečné. To, že by jeho svěřenci faulovali úmyslně, Roman Kašák odmítá. Naopak to prý často bývají právě oni, kdo je na ledě terčem, a jako důkaz uvádí dvě zlomeniny od začátku sezony. Ostatně jednoho zraněného Kralupští hlásí i po sobotním duelu. „Jakub Hulínský má pochroumané rameno a tři týdny by měl být v klidu," řekl Roman Kašák rozmrzele. Přitom už do Kutné Hory hosté přijeli kvůli marodce pouze ve dvanácti. I tak nebylo jejich cílem zápas pouze odehrát, ale dalším bodovým ziskem si chtěli upevnit vedoucí příčku. Jenže na ledě jednoho z nejbližších pronásledovatelů zůstalo pouze u přání.

Domácí vstoupili do utkání lépe. V první třetině si vytvořili dvoubrankové vedení. Ve druhé však hosté góly Bäuera a Kvačka rychle srovnali a do poslední části se šlo s čistým štítem. Jenže hned po čtyřech minutách Sršni znovu vedli a v závěru vyhecovaného utkání pak rozhodli gólem na 4:2. „V kabině jsme si po druhé třetině řekli, že na ně pořád máme. Nemuseli jsme se zoufale bránit. Třetí třetina byla z naší strany hodně povedená. Dělali jsme minimum chyb a podržel nás brankář," hodnotil rozhodující fázi zápasu trenér vítězů.

 „Na začátku byli domácí lepší, my naopak nesoustředění, nedůrazní a zaskočení jako by tím, že to nešlo samo," přidal svůj pohled kormidelník Kralup. „V přestávce jsme si k tomu ale něco řekli a změnili obraz hry. Škoda, že jsme druhou část nevyhráli ještě výrazněji," litoval a oklikou se znovu dostal k některým verdiktům sudích. „Zcela zbytečně vylučovali, jednou nám vzali jasnou šanci na gól, potom se nám zase jeden z nich namotal po vhazování do střelby," líčil s tím, že muži v pruhovaném podle něj nezvládli ani závěrečnou rozmíšku dvou hráčů na každé straně v kralupské obranné třetině. „Na zemi už měli hráče roztrhnout. Nemluvě o tom, že průkaz sebrali jen našemu za údajné nakopnutí helmy, zatímco posmívání se naší střídačce v podání domácího neřešili. V utkání zkrátka neplatil stejný metr," trval na svém Kašák.

Přestože Kralupští ztratili body poprvé od čtvrtého kola a porážky v Mělníku, nadále mají na čele soutěže náskok a šest zápasů před koncem jsou nejblíže baráži o vyšší soutěž. Ta je sice jejich cílem, ale podle kouče spíše tajným. „Teď jsme o tom poprvé promluvili nahlas a hned prohráli. Snažíme se jít postupnými kroky zápas od zápasu. Baráž určitě nebude jednoduchá. A to jsme ještě ani nevyhráli soutěž, což se nám nyní zkomplikovalo. Máme sice nějaký náskok (5 bodů), ale důležité bude, jak se nám uzdraví hráči."

V očích největších soupeřů ovšem Kralupy zůstávají jasným kandidátem na prvenství. „Jsou suverénně nejlepším týmem v lize," chválil soupeře trenér Kutné Hory. „Je to opravdu velmi dobrý tým. Měli jsme problémy s jejich individuální šikovností. Umějí hrát jeden na jednoho," dodal.