Hosté k zápasu nastoupili s mírně pozměněnou sestavou. Za několik absentujících hráčů dostali v útoku šanci Marek Frey a David Macek, který nabídnutou příležitost využil dokonale, když v 10. minutě otevřel dorážkou skóre a i po celý zbytek zápasu byl jedním z nejlepších.

Po první hrubé chybě ale Slánští v 15. minutě vyrovnali. Obránce si nepohlídal Frolíka naskakujícího z trestné lavice, a ten zakončil samostatný únik gólem. Za hromového dunění bubnů obou táborů fanoušků se odehrával tuhý boj, ze kterého hosté vytěžili několik slibných šancí, ale jak je jejich zvykem, nechávali vynikat soupeřova brankáře. Domácí nejvíce zazlobili v přesilové hře na konci třetiny.

Také druhá část byla bohatá na šance. Když Martin Hanžl z blízkosti dorážel nad beton Vaňouse, měli už někteří ruce nad hlavou. Domácí gólman je ovšem svým výborným zákrokem donutil zase připažit. Oproti první třetině si i domácí vytvořili dostatek nebezpečných pozic, ale v této části nepadl gól ani na jedné straně.

To ve třetí třetině hosté hned po dvou minutách domácím nabídli možnost ke skórování, a ti nepohrdli. Laxním přístupem v rohu obranné třetiny se puk dostal nečekaně za bránu, odkud Vyskočil rychle přihrál na volného Šelichu, a ten bez problémů poslal puk do sítě.

Kralupští se ani nestačili oklepat, domácí kapitán Průcha obelstil obránce i Krestu a zvýraznil rozdíl na dvě branky. Hosté se ale jako jako v předešlých zápasech, ve kterých neproměňovali šance a pak po zbytečných chybách v obraně inkasují, nevzdali.

V 53. minutě Martin Hanžl proměnil přihrávku Hávy v kontaktní gól. Následoval time out hostí a stažení hry na dvě pětky. Koncepci ale trochu narušil Litomyský, který inkasoval tvrdý úder loktem na hlavu, vzal spravedlnost do svých rukou a několika přesnými a svižnými ranami dal Matějkovi okusit, zač je toho loket. Oba se pak poroučeli do sprch.

Možná i tato událost ale povzbudila jeho parťáka z Neratovic Davida Macka k vyrovnání skóre. Souhru s Jarkovským a Hávou přetavil ve svůj druhý gól v utkání. Do konce zápasu chyběla jen minuta čtyřicet, když hosté odpálili svou velkou radost.

Nájezdy zvládli o něco lépe Slánští, kteří jsou s pěti letošními remízami v této disciplíně specialisty. Z šesti kralupských pokusů uspěl pouze Mašek ve třetí sérii, na konci té šesté tak Frolík mohl rozhodnout.

LEV Slaný – HK Kralupy 4:3 SN

Branky a nahrávky:
15. Frolík (Průcha), 42. Šelicha (Vyskočil), 46. Průcha (Matějka), rozhodující nájezd Frolík – 10. Macek (Vostřel), 53. Hanžl (Háva), 59. Macek (Háva, Jarkovský). Rozhodčí: Hruška. Vyloučení: 6:6, navíc Matějka (Sl.) a Litomyský (Kr.) 10 min. OT.Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 0:0, 2:2 – 1:0.

Kralupy: Kresta (Koblischke) – Hořák, Eliáš, Macek, Brindzej, Hanousek, Litomyský, Frej, Háva, Hanžl, Blahoš, Řehák, Kulhavý, Justa, Jarkovský, Vostřel, Mašek.

(lk, kre)