Domácí od začátku působili méně odhodlaným dojmem než soupeř, přestože měli puk po většinu času ve své moci. K nevalnému zážitku necelé stovky diváků pak přispěl svým výkonem i rozhodčí, který až příliš často vylučoval a hra s plným počtem hráčů byla k vidění jen zřídka.

První vážnější ohrožení branky měli na svědomí hosté poté, co jim domácí „namazali“ do brejku. Kresta si ale se zakončením mezi betony lehce poradil. Horší to bylo v první přesilové hře hostů, kdy se po nedůrazném pokusu o vyhození ze třetiny vydal z rohu před bránu hostující útočník a nadvakrát zakončil gólem.

Dvě minuty poté ve 12. minutě tečoval poděbradský útočník vysoké nahození obránce k druhé tyči a bylo to 2:0. Kralupský trenér Hanousek se poté rozhodl vystřídat gólmany, takže se do brány postavil Koblischke. Ani to ale domácí nevyburcovalo k lepšímu výkonu.

Druhou část charakterizovala mnohdy nepochopitelná vyloučení na obou stranách. Domácím pak chyběla především častější střelba. Poděbradští ohrozili Koblischkeho především ve dvojnásobných přesilovkách, ale rovněž bez efektu.

Na kvalitě hry začali Kralupští přidávat až v závěrečné části. V čase 47:04 Jarkovský uvolnil Blahoše a kralupský obránce přesnou střelou z mezikruží ukázal útočníkům, jak se dává gól.

Jenže hned nato se domácí znovu museli bránit jen ve třech, což je vyvedlo z tempa. I když hosté přesilovku nevyužili a do konce zbývalo stále ještě dost času, vyrovnat se Kralupským už nepodařilo ani v jejich nejlepším úseku hry, kterým byla závěrečná power-play.