V Kutné Hoře si svěřenci trenéra Josefa Zajíce na konto připsali jednu z nejsmolnějších porážek, když rozhodující gól inkasovali v čase 59:31, navíc po nešťastném odrazu kotouče od mantinelu a následně i před brankou. Sršni stihli v závěrečných vteřinách výhru ještě navýšit do prázdné brány na konečných 3:1. Vyrovnávající branku hostů vstřelil v závěru prostřední třetiny Hanžl, který tečoval střelu Pražienky. „Do utkání jsme vstoupili dobře, brzo jsme dali branku a měli jsme několik šancí. Pak jsme ale přestali hrát, a nakonec přišlo vyrovnání hostů. Posledních deset minut jsme hráli s menším počtem hráčů a podařilo se nám strhnout výhru na naši stranu,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Stanislav Bednář.

„Tentokrát byly body blízko a prohra je pro náš tým velmi krutá,“ shodovali se po závěrečné siréně zklamaní hosté, kteří si slibují nápravu od svého prvního domácího derby po postupu do krajské ligy. V sobotu v něm přivítají neratovické Buldoky. V Kralupech přistupují k zápasu opravdu velkolepě. Předzápas od 16 hodin obstará exhibice mezi výběrem trenérů, činovníků a přátel domácího klubu a týmem České televize. Za tu kromě hokejových komentátorů a expertů má nastoupit například i fotbalista Luděk Zelenka. Ve slavnostním úvodu k mistrovskému utkání (začátek v 18.15 hodin) zazní státní hymna v podání sólisty Národního divadla Františka Zahradníčka.

Buldoci zabodovali podruhé v řadě

Na lepší časy se, zdá se, začíná blýskat ve výkonech hokejistů Neratovic. Buldokům se poprvé v ročníku krajské ligy podařilo zabodovat ve dvou zápasech po sobě. Ve výsledkové houpačce na ledě Žabonos zachránili alespoň bod vyrovnáním Davida Macka v závěrečné minutě. Druhý bod už urvaly Žabonosy. Výsledkem 5:4 po prodloužení kuriózně vyhrály už třetí domácí zápas v řadě.