I když oba týmy dělilo před utkáním v tabulce propastných 32 bodů a osud hostů bez jediného vítězství je v pozvolna vrcholící soutěži už víceméně zpečetěný, byli to překvapivě právě oni, kdo se počáteční maximální produktivitou a dvěma dotaženými rychlými kontry dostal v první části do vedení.

Domácí Tomáš Havel sice sólem ještě v téže třetině zavelel k obratu, který navíc podpořil hned zkraje druhé asistencí u Příhodova vyrovnání. Na rozhodující úder do kralupské brány střežené pozorným Koblischkem i dobře postavenými tyčemi si ale nejvyšší mělnická návštěva sezony (600 diváků) musela s napětím počkat až do 56. minuty a využité přesilovky pět na tři.

Dvojnásobnou početní výhodu si v utkání zahráli i hosté, v prostřední části z ní ovšem nevytěžili zhola nic, což po utkání zmínil i kralupský trenér Hamara jako jednu z příčin porážky. Tu domácí při power-play hostí po další nastřelené tyčce a jednom neuznaném gólu nakonec přece jen zpečetili do prázdné brány.

Junior Mělník – HK Kralupy 4:2
Třetiny: 1:2, 1:0, 2:0.
Branky a asistence: 18. Havel (Příhoda, Pokorný), 21. Příhoda (Havel), 56. Chvátal (Nový, Příhoda), 60. Příhoda (T. Fiala) – 7. Frey (Blahoš), 14. Blahoš (Řehák).
Rozhodčí: Jecelín – Macháč, Holec. Vyloučení: 4:8, navíc Šarše a Hořák (oba Kralupy) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 600.
Mělník: Vokurka – T. Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, Stinka, Nový, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek.
Kralupy: Koblischke – Hořák, David, Červený, Řehák, Hanžl, Šarše, Kašpar, Háva, Blahoš, Kučera, Roubal, Minařík, Hanzlík, Frey.

Ohlasy z utkání v pondělním tištěném vydání Mělnického deníku!