Svěřenci trenérů Josefa Zajíce a Jiřího Exnera neodstartovali baráž dobře. Ze dvou prvních utkání brali jediný bod. V pátek se HK představil na domácí půdě, kde přivítal Sedlčany. A tým z Mělnicka se do bojů o postup vážně vrátil, poprvé triumfoval (5:1) a na postupovou příčku ztrácel pouze dva body.

První souboj s Tatranem Kralupům opravdu sedl. Byť se musely obejít několika hráčů základní sestavy, zápasu od prvních minut kralovaly. Za premiérovým vítězstvím stál vyjma dobrého týmového výkonu hlavně mladý brankář Matyáš Ondrík, který v bráně nahradil Jiřího Exnera, jedničku ze základní části. A prezentoval se skvělým výkonem, Ondrík byl oporou.

„Že budu chytat, to jsem se dozvěděl až v den zápasu. A já prostě věřil, že vyhrajeme. Kralupy se vrátily do hry a proto se cítím skvěle,“ jásal po vítězném zápase právě gólman Matyáš Ondrík, pro kterého šlo o vůbec první konfrontaci s dospělým hokejem: „Je to úplně něco jiného, jde o strašný fofr. Vše je rychlejší, musel jsem být neustále soustředěný.“ 

ZPÁTKY NA ZEMI

Po zisku tří bodů si leckdo v Kralupech oddychl, vítězství mělo tým nabudit do druhé poloviny baráže. Jenže už v neděli se v Sedlčanech hrála odveta a v ní HK vyhořel. Prohrál 1:3 a situace je pro něj nyní mnohem horší. 

Hosté nevstoupili do zápasu špatně, ale Tatran ukázal, co je to produktivita. Ze dvou střel daly Sedlčany dvě branky a Kralupy se střelecky probraly až v poslední třetině. Jeden gól byl ovšem málo.

„Byli jsme zakřiknutí, nefungovala nám souhra, přesilovky byly bez potřebného tlaku do branky, celé nám to nějak skřípalo. Hodně mě štve hlavně to, že konec vyrovnaných duelů nezvládáme,“ zhodnotil poslední vystoupení Kralup trenér Josef Zajíc. 

Tato ztráta zkrátka hodně bolí. Tým kolem Jakuba Kaprála totiž ztrácí po čtyřech zápasech na postupovou příčku čtyři body a zbývají odehrát poslední dvě kola. V obou se navíc Kralupy utkají proti soupeřům, kteří hráli krajskou ligu.

VELKÁ MARODKA? 

Co je to tedy s týmem, který podával celou sezonu v krajské soutěži parádní výkony a drtil jednoho soka za druhým? Na oko je patrná jedna věc – do posledních dvou soubojů nenastoupilo hned několik opor včetně velezkušeného Dušana Sikely a brankáře Jiřího Exnera. 

Jak je při play off či baráži zvykem, klub podrobnosti samozřejmě nezveřejňuje a lze tak jen spekulovat, zda Kralupy postihla například střevní viróza, kupa zranění nebo chřipková epidemie, která v současnosti řádí Českem. Při opravdu nešťastné náhodě se mohly sejít všechny tři varianty.

„Nezlobte se, ale neprozradím, o co jde. Tyto věci při play off zůstávají uvnitř klubu. Mohu vás však ujistit, že v žádném případě nic nebalíme. Nemáme už sice situaci ve svých rukou, ale budeme se rvát do poslední minuty,“ říká odhodlaně znovu Josef Zajíc.

Poslední šanci na návrat do bojů o postup mají Kralupy tento pátek, kdy jedou k Sršňům do Kutné Hory. Jakýkoliv výsledek kromě vítězství by definitivně pohřbil modrobílý sen o krajské lize. Už teď je poměrně daleko. Naděje ovšem umírá poslední.

Tabulka baráže
Kutná Hora 9 bodů
PZ Kladno 8 bodů
HK Kralupy 4 body
Sedlčany 3 body
- účast v krajské lize si zajistí dva týmy