Kralupané do zápasu vstoupili velice aktivně a domácí Příbram tím viditelně zaskočili. Poslední neporažené mužstvo celé druhé ligy nebylo v úvodní dvacetiminutovce lepším týmem a hru tvořili především hosté. Vypracované kralupské příležitosti ale ztroskotaly na spolehlivě chytajícím Petru Jirouškovi v příbramském brankovišti.

Jako první se tak nakonec přece jen prosadili favorizovaní domácí. Psala se 13. minuta, když první lepší příbramské střídaní gólově zužitkoval obránce David Zdeněk, který s trochou štěstí bekhendem doklepl za Novotného záda vyražený pokus Lukáše Bednaříka.

Po přestávce se Baník začal více projevovat jako vedoucí tým soutěže a na ledě byl aktivnějším mužstvem. Gólově se však tentokrát jako první prosadili naopak hosté, když ve 27. minutě vyrovnal přesnou střelou zápěstím Michal Bezouška. Příbram však s odpovědí příliš dlouho neotálela a po proměněném úniku Matěje Koldy ve 31. minutě měla vedení zpátky na své straně.

Hubený náskok si poté domácí přenesli do závěrečné dvacetiminutovky, která na svém začátku nabídla 450 příchozím diváků třígólovou přestřelku v rozmezí čtyř minut. Nejprve po 68 sekundách hry srovnal svou šestou trefou sezóny Václav Zídek a oživil kralupské střídačce naději na další cenné body z ledu jednoho z ligových favoritů.

O necelé dvě minuty později však domácí perfektně sehráli vhazování v útočném pásmu, které střelec druhé příbramské branky Kolda vyhrál na nejproduktivnějšího hráče ligy Josefa Hasmana. Ten se „z první“ nemýlil a k levé Novotného tyči vsítil třetí domácí branku, jež byla nakonec uznána jako vítězná. Ve 46. minutě už jen totiž pečetil na konečných 4:2 veterán Ladislav Gengel.

Kralupští přes veškerou snahu další gólové zápisy nepřidali, za svůj výkon na ledě lídra se však stydět rozhodně nemusí. „Škoda, že jsme výsledek neudrželi nerozhodně trochu déle,“ litoval po zápase kralupský trenér Martin Příhoda. „Po tom, co jsme dali gól, jsme strašně rychle inkasovali a to asi rozhodlo. Domácí měli obrovskou kvalitu na puku, ale i my jsme tam měli spoustu dobrých věcí. Dnes jsme předvedli velmi dobrý výkon.“

Sestřih utkání a ohlasy z kralupské kabiny:

| Video: Youtube

Po dvouzápasové venkovní sérii se Kralupy vrací nazpět do domácího prostředí, kde už ve středu přivítají v důležité bitvě sousední tým tabulky z Benátek nad Jizerou. Zápas na kralupském zimním stadionu začne v tradičních středečních 18:30.