„Sportovně technická komise rozhodla tak, že ponechala výsledek tak, jak byl. Naše vítězství je tedy potvrzené,“ prozradil Deníku manažer kralupského mužstva Martin Hampl. Podle jeho slov už klub jen čeká na verdikt disciplinární komise, která rozhodne o trestech pro všechny zapojené do konfliktu ze závěru druhého kvalifikačního utkání.

To se odehrálo v Kralupech už 2. dubna a domácí celek v něm po výhře 7:3 v Bílině přesvědčivě kráčel za vítězstvím. Od 36. minuty totiž vedl 3:0, jenže o deset minut později bylo utkání předčasně ukončeno.

Potyčka kralupských fanoušků se střídačkou hostů z Bíliny. | Video: Facebook/Supporters from Most

Hostující kapitán František Bakrlík fauloval domácího Tomáše Soukupa, se kterým se následně chtěl pustit do bitky. Soupeře napadl jak pěstmi, tak údery kolenem a při odjezdu na střídačku počestoval rozvášněné kralupské fanoušky vztyčenými prostředníčky. To rozpoutalo konflikt mezi bílinskou hráčskou lavicí a jedním z fanoušků, který se chopil hokejky ze střídačky a začal s ní napadat hostující hokejisty, kteří se stejným způsobem bránili.

Většina hráčů Bíliny poté odešla do kabiny a odmítla utkání dohrát. Na stadion dokonce povolala policii, protože domácí fanoušci měli týmu soupeře vyhrožovat, že si na něj počkají u autobusu. Zápas se tedy nedohrál a kralupskou radost z vítězství ve středočeské krajské lize a postupu do druhé ligy zchladilo čekání na verdikt.

Zatímco o vítězství Kralup v kvalifikaci už je nyní jasno, jejich možné působení ve druhé lize ale zůstává nejasné. Pro účast ve třetí nejvyšší soutěži by mužstvo potřebovalo větší finanční podporu.

„Město Kralupy nad Vltavou je naším největším partnerem, se kterým dále jednáme. Už proběhla dvě jednání a budou následovat další. Rozhodnutí bychom chtěli dotáhnout nejpozději do 15. května,“ prozradil Hampl s tím, že v současné chvíli k situaci nemá víc co dodat.