Právě Husarik i další hokejisté Kralup osobně vyrazili na úterní mimořádné zasedání zastupitelstva, kde se o zvýšení finanční podpory hlasovalo. Pro se vyjádřilo 11 zastupitelů, proti tři a dalších pět se zdrželo hlasování. Hokejový klub tak může z města počítat s finančním příspěvkem šest a půl milionu korun pro příští sezonu.

„Doufal jsem, že se to schválí. Jsme rádi za tuhle šanci a je to pro nás výzva, kterou chceme proměnit. Plánujeme dál komunikovat s hráči, které máme rozjednané. Náš hlavní úkol teď je poskládat kompletní kádr,“ prohlásil po hlasování manažer klubu Martin Hampl.

Podobnou radost měli pochopitelně i sami hráči, kteří v krajské lize vybojovali postup. V play-off postupně vyřadili Kutnou Horu, Slaný, Poděbrady a Mělník a v kvalifikaci o druhou ligu si poradili i s Bílinou.

„Na zasedání jsme si udělali všichni volno, někdo si dokonce bral i dovolenou z práce, čímž jsme ukázali, že to myslíme vážně. Děkujeme městu Kralupy a zastupitelům, že nám pomohli splnit náš sen, jelikož do Kralup určitě druhá liga patří a pomůže to i v mládežnických kategoriích,“ nechal se slyšet Husarik, který v klubu strávil poslední dvě sezony.

„Je to ale zároveň obrovská zodpovědnost. Všichni si uvědomujeme, že se z nás stanou poloprofesionálové a že s tím musí přijít i výsledky. Nebudeme se chtít plácat po dně tabulky. Jak zmiňoval náš manažer Martin Hampl na mimořádném zasedání, je to poprvé za skoro 50 let, kdy hokejové mužstvo z Kralup postoupilo sportovní cestou a ne odkoupením licence. Byla by tedy škoda, kdyby tato příležitost nebyla využita,“ prozradil Husarik bojovně.

Mimořádné zasedání zastupitelstva se účastnili i hokejisté.
Rozhodnuto: Hokejisté Kralup mohou hrát druhou ligu, od města dostanou milióny

Tým ale bude nutné pro druhou ligu vyztužit vhodně zvolenými posilami. Otázkou také zůstává, kolik stávajících hráčů se bude chtít posunout na vyšší úroveň, která s sebou také nese daleko větší časové vytížení.

„Tým určitě bude muset být doplněn o zkušené hráče, to už je ale na trenérech a manažerovi, určitě na tom už pracují. Druhá liga je z mého pohledu nejnáročnější, hráči u ní pracují a k tomu zvládat trénovat s dvěma utkáními týdně není vůbec jednoduché,“ uvědomuje si i sám Husarik.

A jak to vidí se svojí budoucností v kralupském dresu sám odchovanec kladenského hokeje? „Pokud to zdraví a čas umožní, určitě chci za Kralupy nastoupit v druhé lize,“ hlásí odhodlaně.