Do utkání na Braníku Kralupští vstoupili nabuzení důležitým vítězstvím z Benátek právě proti mužstvu držící poslední osmou postupovou příčku do horní skupiny blížící se nadstavby. Na udržení postupové šance ovšem Kralupští potřebovali vyhrát i na ledě deváté Kobry, což s ohledem na vítězství 3:2 v prvním letošním vzájemném střetnutí nebyl nehratelný cíl.

Chuť po vítězství také Kralupští hokejisté zužitkovali hned v první minutě utkání, kdy se usadili v pásmu soupeře a po nahození Davida Chládka ztečovaném domácím obráncem Šteinerem otevřeli již po 32 sekundách hry skóre zápasu. Povedený vstup do zápasu však podle asistenta trenéra Kralup Šimona Antončíka jeho mužstvu v konečném důsledku spíše ublížil.

„Paradoxně nám to asi uškodilo, protože po minulé výhře a ještě tomhle rychlém gólu jsme pak celou třetinu hráli v domnění, že to tady bude jednoduché. Naopak jsme pak ale začali na soupeře ztrácet a většinu zápasu jsme dotahovali.“

V 11. minutě se totiž domácí dostali zpátky do zápasu přesilovou hrou po podrážení Ondřeje Hampla. V té nacvičenou kombinací dostali kralupské hokejisty pod tlak, který nakonec vyústil ve vyrovnávací branku Jiřího Stejskala od modré čáry.

Kralupské šance poté dále spolehlivě likvidoval nadějný mladý brankář Roman Málek, který domácím dodával v brankovišti jistotu a velké sebevědomí při útočných výpadech. Jeden z nich pak v 15. minutě proměnil rovnou při vlastním oslabení Tomáš Šťastný, který ujel hostující obraně a bekhendovým blafákem překlopil zápas na domácí stranu.

Když pak ve 23. minutě přidával Jiří Stejskal po kombinaci s Kamilem Bříškou a Martinem Nagym do prázdné svou druhou branku zápasu, vypadalo to, že už Kobra utkání nemůže ztratit. Brankář Málek přiváděl kralupské střelce doslova k šílenství a lapačkou si vychutnal i jindy nekompromisního snajpra Vojtěcha Šilhavého při jeho oblíbeném pokusu „z první“ z prostoru kruhu pro vhazování.

Ve 37. minutě se ale přeci jen podařilo mladého gólmana přelstít, když ho na sebe šikovnou kličkou nalákal Kryštof Hrala a následně předložil před odkrytou klec Jiřímu Uhlíkovi, který dal mužstvu z Kralup ještě naději. Nedávná kralupská posila se tak proti Kobře prosadila už podruhé, když se při prvním vzájemném střetnutí postarala o vítězný třetí gól Kralup, který byl v anketě na sociálních sítích fanoušky dokonce zvolen jako nejlepší gól uplynulého týdne.

Uhlíkova trefa byla ale nakonec poslední, kterou se Kralupští v důležitém zápase prezentovali. Domácí si na úzkém hřišti prostor před vlastní bránou pohlídali a dvěma góly do odkryté klece při závěrečném pokusu Kralup se šesti muži v poli naopak své vítězství zpečetili na konečných 5:2. Udrželi se tak ve hře o poslední postupové místo do elitní osmičky, kterou po překvapivém úspěchu v Chomutově drží s tříbodovým náskokem Benátky nad Jizerou.

Kralupští jsou již s jistotou odkázání na boj o play-off v dolní nadstavbové skupině, kam si pokusí zajistit co nejlepší výchozí pozici ve dvou závěrečných domácích utkáních první fáze základní části, kdy ve středu přivítají od 18:30 Letňany a v sobotu od 18 hodin daleký Cheb.

Sestřih utkání a ohlasy z kralupské kabiny:

| Video: Youtube